4. října 2019 10:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Rány pěstí, křik. Ochranka v Bille nepřiměřeně zasáhla proti nebezpečnému zloději

Nepřiměřená reakce ostrahy supermarketu Billa v pražské Libni vůči nebezpečnému... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nepřiměřená reakce ostrahy supermarketu Billa v pražské Libni vůči nebezpečnému... | foto: Facebook Dan FojtíkReprofoto

PRAHA Rány pěstí, kopance a úpěnlivý křik. Zákazníci supermarketu Billa v pražské Libni byli v neděli svědky velmi nevybíravého počínání ostrahy vůči jednomu z návštěvníků. Video zachycující incident se objevilo na sociálních sítích, kde vzbudilo vášně. Řetězec připouští, že ochranka jednala nepřiměřeně, zasahovala však prý proti nebezpečnému zloději, který již v minulosti útočil na personál nožem.

K události došlo na prodejně v Praze 8 v neděli 29. září půl hodiny před polednem. Jednoho ze zákazníků v té době pracovník ostrahy přistihl při krádeži. Při následném rozhovoru pak chycený zloděj silně uděřil ostrahu pěstí do obličeje.

To si zaměstnanec ochranky nenechal líbit a vzápětí – ještě s pomocí jednoho zaměstnance supermarketu – přistoupil ke zklidnění zloděje za pomoci hrubé síly. Dvojice mu vrátila rány pěstí a přidala i pár kopanců, jak zachycuje video z události, které na Facebooku zveřejnil uživatel Dan Fojtík. Ten se v tu chvíli nacházel v obchodě.

04.října 2019 v 11:29, příspěvek archivován: 04.října 2019 v 13:20

VIDEO: Video Facebook Billa CZ 4. 10. 2019 11:29

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

Dobrý den, rádi bychom se k incidentu v Libni vyjádřili i takto veřejně zde. Společnost BILLA po zhlédnutí zveřejněného postu zahájila v této věci okamžité šetření. Incidentu externího zaměstnance bezpečnostní agentury se zlodějem, jež již v červnu letošního roku na stejné prodejně napadl nožem jiného pracovníka bezpečnostní agentury a má bohaté kriminální zkušenosti, předcházelo ze strany ostrahy profesionální přistoupení k zákazníkovi, který byl přistižen při krádeži zboží.... Během rozhovoru se zadrženým byl pracovník ostrahy brutálně napaden pěstí do obličeje. Na napadení pak pracovník agentury bohužel k našemu zjištění reagoval neadekvátně a zadrženého napadl namísto jeho zpacifikování a vyčkání do příjezdu Policie ČR, která byla ke krádeži přivolána. Chtěli bychom ubezpečit všechny naše zákazníky, že toto jednání považuje společnost BILLA ČR za neakceptovatelné a na základě těchto skutečností rozvazuje s touto agenturou spolupráci.

„Incidentu externího zaměstnance bezpečnostní agentury se zlodějem, jež již v červnu letošního roku na stejné prodejně napadl nožem jiného pracovníka bezpečnostní agentury a má bohaté kriminální zkušenosti, předcházelo ze strany ostrahy profesionální přistoupení k zákazníkovi, který byl přistižen při krádeži zboží,“ okomentovala záležitost pro Lidovky.cz Dana Bratánková, mluvčí společnosti Rewe Group ČR, pod níž řetězec Billa spadá.

Podle Bratánkové ovšem není pochyb o tom, že i přes uvedené skutečnosti si zaměstnanec externí ochranky počínal nepřiměřeně. Billa takové jednání považuje za neakceptovatelné, a tak po incidentu ukončila s bezpečnostní agenturou spolupráci.

„Na napadení pracovník agentury bohužel k našemu zjištění reagoval neadekvátně a zadrženého napadl namísto jeho zpacifikování a vyčkání do příjezdu Policie ČR, která byla ke krádeži přivolána,“ uvedla Dana Bratánková.

Firma podle jejích slov záležitost nadále řeší a případně z ní vyvolá patřičné důsledky. „Velice se omlouváme všem našim zákazníkům, kteří byli incidentu přítomni a chceme je ubezpečit, že jsme učinili patřičné kroky pro to, aby mohli na naší prodejně i nadále bezproblémově nakupovat své oblíbené zboží,“ dodala mluvčí.

rsaRobert Sattler
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!