Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Rány pěstí, křik. Ochranka v Bille nepřiměřeně zasáhla proti nebezpečnému zloději

Nepřiměřená reakce ostrahy supermarketu Billa v pražské Libni vůči nebezpečnému... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nepřiměřená reakce ostrahy supermarketu Billa v pražské Libni vůči nebezpečnému... | foto: Facebook Dan FojtíkReprofoto

PRAHA Rány pěstí, kopance a úpěnlivý křik. Zákazníci supermarketu Billa v pražské Libni byli v neděli svědky velmi nevybíravého počínání ostrahy vůči jednomu z návštěvníků. Video zachycující incident se objevilo na sociálních sítích, kde vzbudilo vášně. Řetězec připouští, že ochranka jednala nepřiměřeně, zasahovala však prý proti nebezpečnému zloději, který již v minulosti útočil na personál nožem.

K události došlo na prodejně v Praze 8 v neděli 29. září půl hodiny před polednem. Jednoho ze zákazníků v té době pracovník ostrahy přistihl při krádeži. Při následném rozhovoru pak chycený zloděj silně uděřil ostrahu pěstí do obličeje.

To si zaměstnanec ochranky nenechal líbit a vzápětí – ještě s pomocí jednoho zaměstnance supermarketu – přistoupil ke zklidnění zloděje za pomoci hrubé síly. Dvojice mu vrátila rány pěstí a přidala i pár kopanců, jak zachycuje video z události, které na Facebooku zveřejnil uživatel Dan Fojtík. Ten se v tu chvíli nacházel v obchodě.

04.října 2019 v 11:29, příspěvek archivován: 04.října 2019 v 13:20

VIDEO: Video Facebook Billa CZ 4. 10. 2019 11:29

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

Dobrý den, rádi bychom se k incidentu v Libni vyjádřili i takto veřejně zde. Společnost BILLA po zhlédnutí zveřejněného postu zahájila v této věci okamžité šetření. Incidentu externího zaměstnance bezpečnostní agentury se zlodějem, jež již v červnu letošního roku na stejné prodejně napadl nožem jiného pracovníka bezpečnostní agentury a má bohaté kriminální zkušenosti, předcházelo ze strany ostrahy profesionální přistoupení k zákazníkovi, který byl přistižen při krádeži zboží.... Během rozhovoru se zadrženým byl pracovník ostrahy brutálně napaden pěstí do obličeje. Na napadení pak pracovník agentury bohužel k našemu zjištění reagoval neadekvátně a zadrženého napadl namísto jeho zpacifikování a vyčkání do příjezdu Policie ČR, která byla ke krádeži přivolána. Chtěli bychom ubezpečit všechny naše zákazníky, že toto jednání považuje společnost BILLA ČR za neakceptovatelné a na základě těchto skutečností rozvazuje s touto agenturou spolupráci.

„Incidentu externího zaměstnance bezpečnostní agentury se zlodějem, jež již v červnu letošního roku na stejné prodejně napadl nožem jiného pracovníka bezpečnostní agentury a má bohaté kriminální zkušenosti, předcházelo ze strany ostrahy profesionální přistoupení k zákazníkovi, který byl přistižen při krádeži zboží,“ okomentovala záležitost pro Lidovky.cz Dana Bratánková, mluvčí společnosti Rewe Group ČR, pod níž řetězec Billa spadá.

Podle Bratánkové ovšem není pochyb o tom, že i přes uvedené skutečnosti si zaměstnanec externí ochranky počínal nepřiměřeně. Billa takové jednání považuje za neakceptovatelné, a tak po incidentu ukončila s bezpečnostní agenturou spolupráci.

„Na napadení pracovník agentury bohužel k našemu zjištění reagoval neadekvátně a zadrženého napadl namísto jeho zpacifikování a vyčkání do příjezdu Policie ČR, která byla ke krádeži přivolána,“ uvedla Dana Bratánková.

Firma podle jejích slov záležitost nadále řeší a případně z ní vyvolá patřičné důsledky. „Velice se omlouváme všem našim zákazníkům, kteří byli incidentu přítomni a chceme je ubezpečit, že jsme učinili patřičné kroky pro to, aby mohli na naší prodejně i nadále bezproblémově nakupovat své oblíbené zboží,“ dodala mluvčí.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

TIP NA VEČEŘI: Co všechno se dá připravit s toustís?
TIP NA VEČEŘI: Co všechno se dá připravit s toustís?

Redakce si pro vás připravila několik nápadů na lahodné pokrmy z toustís, které můžete znát také pod názvem „english muffin“. Na snídaňové bulky tak už nemusíte chodit do fast foodu, ale snadno si je připravíte i doma.