4. srpna 2017 12:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Řidič cisterny, který v protisměru narazil do kamionu, jel bez přestávky téměř 33 hodin

Cisterna v protisměru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cisterna v protisměru. | foto: Repro Týdeník Policie

PRAHA Jen díky bleskové reakci řidiče kamionu nedošlo na konci července na Nymbursku k tragédii. Řidič cisterny tam totiž najel do protisměru a řítil se právě proti kamionu. Nakonec se oba nákladní vozy o sebe jen „otřely“. Celou situaci zachytila kamera v kamionu.

Řidič cisterny při srážce přišel o zpětné zrcátko a kus dveří. Přesto po nehodě nezastavil a jel dál. Případem se začala zabývat policie a obvinila sedmatřicetiletého muže z trestného činu obecného ohrožení, uvedl Týdeník Policie.

Policisté následně zjistili, že řidič cisterny byl za volantem nepřetržitě 32 hodin a 55 minut bez přestávky. Na Nymbursku ho pravděpodobně přemohl mikrospánek.

Policisté původně řešili celou věc jako běžnou dopravní nehodu. Protože však při své jízdě bez přestávek mohl řidič ohrozit daleko více lidí, byla věc později kvalifikována jako trestný čin obecného ohrožení. Za ten hrozí podezřelému muži až dvouletý pobyt za mřížemi.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz