Svou podporu přišel vyjádřit i ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, kterého doplnil ministr pro lidská práva Michael Kocáb a ministr školství Ondřej Liška. Schwarzenberg z malého improvizovaného pódia u sochy Jana Husa řekl, že příznivci knihovny by se neměli nechat zastrašit. Praha podle něj není "konzerva" a knihovnu si zaslouží. Svými slovy vzbudil nadšený souhlas.
Textař a podnikatel Michal Horáček zase od přítomných demonstrantů sklidil bouřlivý potlesk poté, co kritizoval pražského primátora Pavla Béma (ODS).
Místopředseda KDU-ČSL David Macek lidem v nadsázce jako Moravan řekl, že si mají dát Pražané pozor, aby jim Morava blob neodvezla. Mezi protestující přišli také režiséři Jan Svěrák a Olga Sommerová.
Celou akci mělo hudebně doprovodit vystoupení skupiny Tatabojs nebo rapera Vladimira 518 ze skupiny PSH. Pražský magistrát však zakázal na Staroměstském náměstí pódium postavit. Mluvčí magistrátu Jiří Wolf řekl, že tak bylo rozhodnuto z bezpečnostních důvodů. Organizátoři akce však s rozhodnutím nesouhlasí a označili jej za nekorektní, přesto jej však respektují. Herečka Aňa Geislerová proto alespoň svérázným způsobem zazpívala skladbu od americké kapely Red Hot Chilli Pepers.
Projekt by zároveň měla podpořit nově vznikající veřejná sbírka, kterou organizuje Nadační fond pro knihovnu.
Bylo možné zahlédnout transparent "Bém a Klaus z Česka raus". Prodávala se trička s knihovnou a rozdávaly se placky a nálepky. Kaplický, který je široké veřejnosti v Česku znám právě především díky návrhu nové budovy Národní knihovny, zemřel ve středu 14. ledna. Návrh lidově označovaný jako chobotnice zvítězil v březnu 2007 v architektonické soutěži, projekt ale nebyl realizován. Zkritizoval ho prezident Václav Klaus a následně se od něho odvrátili i pražští politici v čele s primátorem Pavlem Bémem.