Středa 28. října 2020Den vzniku samostatného československého státu 11 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Polozvedák, direkt i mezihra. Bitka v Zemanově štábu pohledem boxera

PRAHA Sobotní útok na novináře ve štábu prezidenta Miloše Zemana šetří policie. Bývalý boxer Karel Slezák zaútočil pěstmi na kameramana Alexandra Šulce. Server Lidovky.cz v nadsázce „boxerský souboj“ rozebral z hlediska taktiky i způsobu.

Ve štábu Miloše Zemana v pražském TOP hotelu se atmosféra vyostřila v okamžiku, kdy přijela záchranná služba, aby ošetřila muže, který ztrácel vědomí. Tím byl Zemanům sympatizant a publicista Milan Rokytka.

V jeho přítomnosti se pohyboval mimo jiné také třiasedmdesátiletý podnikatel Karel Slezák, který byl na místě coby akreditovaný novinář. Když se snažil vytlačit své točící „kolegy“ mimo sál, dostal se do ostrého sporu s kameramanem IDNES.cz Alexandrem Šulcem.

Konflikt vyvrcholil tím, že Slezák na Šulce zaútočil pěstmi. Na hodnocení této boxerské vložky z čistě sportovního pohledu se můžete podívat ve videu.

Dle pohybů Slezáka lze vytušit, že má za sebou boxerskou minulost, dle dostupných materiálů i osloveného českého historika na tento sport Ladislava Nohavičky, ale na špičkové úrovni (extraliga, či reprezentace) ve své době nezápasil.

Pěstní souboj, který Šulc odnesl oteklou tváří a doporučením na nošení krčního límce, vzbudil obrovskou pozornost na sociálních sítích. Pochopitelně také v komunitě bojových sportů. 

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....