10. května 2017 16:45, aktualizováno  21:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Vedle D1 u Ostředku propukl velký požár, zasahují desítky hasičů

Velký požár vedle D1 u obce Ostředek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Velký požár vedle D1 u obce Ostředek. | foto: Marek Semela

PRAHA U Ostředku na Benešovsku nedaleko dálnice D1 hoří zhruba od 16:00 hala, ve které jsou uskladněné pneumatiky. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka byly plameny i kouř vidět z velké dálky. Hasiči budou na místě hasit ještě během čtvrtka. Škoda půjde podle Holomčíka do desítek milionů korun.

U požáru zasahují desítky profesionálních i dobrovolných hasičů, byla vyžádána také asistence těžkého kolového nakladače ze Zbirohu, který hořící hromady pneumatik rozhrnuje. „V areálu je malá nádrž, kterou napouštíme vodou. Nakladač bude následně nakládat hořící pneumatiky a vozit je právě do nádrže s vodou,“ řekl během odpoledne Holomčík. Dodal, že na místě jsou krajský vyšetřovatel hasičů a kriminalisté, kteří budou zjišťovat příčinu požáru. Vyšetřování bude podle něj pokračovat i ve čtvrtek. Hasiči hasí několika vodními proudy a také pěnou. Problémem je nedostatek vody, které hasiči spotřebují velké množství.

Hala je ze železobetonové konstrukce, podle Holomčíka bude po požáru zřejmě nutná její demolice.

V nedalekých Mirošovicích u Prahy dohořívá současně les o ploše asi 120 krát 40 metrů. Tady byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Zhruba v 17:00 z místa část zasahujících jednotek přejela k požáru v Ostředku.

ČTK, givVojtěch Gibiš
J. Horák 525 Hoří požár? :-) 17:22 10.5.2017
P. Machálek Jo, a ještě k tomu na požářišti. :) 21:21 10.5.2017

Najdete na Lidovky.cz