22. srpna 2017 14:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Peklo na D1: cesta k hořící cisterně. Někteří Češi stále neumí uhýbat záchranářům

Jeden z problémových řidičů blokujících průjezd hasičského vozu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden z problémových řidičů blokujících průjezd hasičského vozu. | foto: Týdeník Policie

PRAHA Video zachycující výjezd jednotky Sboru dobrovolnických hasičů Hranice k hořící převrácené cisterně na D1 ukazuje, že průjezd záchranky či hasičů k nehodě, může být na českých silnicích opravdový problém. Přitom jde v takových chvílích doslova o minuty.

Hasiči z Hranic se v sobotu zúčastnili výjezdu k nehodě cisterny na dálnici D1 ve směru z Ostravy na Olomouc. Vozidlo začalo po smyku a nárazu do betonových svodidel hořet.

Při nehodě nedošlo k vážnějším zraněním. Policie při dechové zkoušce vyloučila, že by při nehodě hrál roli alkohol. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1 475 000 korun. Přesné příčiny nehody se momentálně šetří.

K nehodě došlo v katastru obce Olšovec ve směru z Ostravy na Olomouc.
Příjezd k nehodě hasičům komplikovali neukáznění řidiči.

Jako nejnovější případ problematického průjezdu může posloužit nebezpečná nehoda bývalého fotbalisty Sparty Aleše Čermáka, který nedávno v opilosti havaroval a hasiči ho vytahovali z hořícího auta. Pokud by na své cestě potkali více řidičů, jako jsou někteří ve videu, mohl mladý fotbalista uhořet.

mbMichal Bernáth

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz