17. července 2018 21:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Otřesné záběry policie z množírny psů na Plzeňsku. Majitelce hrozí až pět let vězení

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Žena je podle Týdeníku policie podezřelá ze spáchání přečinu týrání zvířat v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žena je podle Týdeníku policie podezřelá ze spáchání přečinu týrání zvířat v... | foto: Týdeník Policie.

PRAHA/PLZEŇ Policie v úterý zveřejnila záběry z množírny psů na Plzeňsku. Majitelka měla přímo ve svém bytu přes 60 psů, desítky dalších byly v souvislosti s případem nalezeny pohřbené poblíž jejího bydliště. Osmačtyřicetiletá žena je podezřelá z týrání zvířat a ze zanedbání péče o zvíře z nedbalosti.

Množírnu policie objevila při domovní prohlídce bytu na Vinicích ve čtvrtek, někteří psi běhali volně, řada byla držena v klecích. Žena je podle Týdeníku policie podezřelá ze spáchání přečinu týrání zvířat v jednočinném souběhu s přečinem zanedbání péče o zvíře z nedbalosti, vyšetřování stále probíhá. Za týrání zvířat lze podle zákona uložit až pětileté vězení.

S podezřením na týrání psů v domě v Sedleci a v bytě v Plzni přišel spolek Hlas zvířat, zaměřený na pomoc zvířatům.
Žena je podle Týdeníku policie podezřelá ze spáchání přečinu týrání zvířat v jednočinném souběhu s přečinem zanedbání péče o zvíře z nedbalosti, vyšetřování stále probíhá.

S podezřením na týrání psů v domě v Sedleci a v bytě v Plzni přišel spolek Hlas zvířat, zaměřený na pomoc zvířatům. „Po objevení množírny ve Starém Plzenci (Sedlec) jsme se ve stejný den vydali na místo trvalého bydliště chovatelky, jelikož jsme měli důvodné podezření, že právě v tomto bytě by mělo docházet k dalšímu množení a týrání psů,“ uvedl v pátek spolek na svých facebookových stránkách.

Aktivisté ze spolku Hlas zvířat uvedli, že chovatelka podle vlastních slov chtěla psy přemístit ven z bytu právě v tentýž večer. Ochránci zvířat proto panelák hlídali přes noc do čtvrtečního rána. Podali na ženu trestní oznámení pro podezření z týrání většího počtu zvířat, zanedbání péče o větší počet zvířat z nedbalosti a dalších skutků a podali i podnět k domovní prohlídce a zadržení chovatelky.

V bytě byli zejména malí psi, jednalo se o čivavy a její křížence různého stáří. Spolek Hlas zvířat na své facebookové stránce uvedl, že zachránění psi byli zubožení, nemocní a často i slepí. Navíc na pozemku i v domě bylo velké množství mrtvých psů - zakopaných, spálených a někdy ponechaných v pytlích.

Lidovky.cz, ČTK
  • 0Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!