23. ledna 2018 14:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Zemanovo přeřeknutí. Místo ‚abych pohádku dokončil‘ řekl ‚abych tu pohanku dokouřil’

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 82Diskuse
Miloš Zeman na TV Barrandov. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman na TV Barrandov. | foto: TV Barrandov

PRAHA Prezident Miloš Zeman má za sebou dvě vystoupení v televizích. A v obou předvedl nečekané věci. V pondělí večer na Barrandově se zvláštně přeřekl, v neděli na Nově zase pobavil mrkáním na moderátora a zvaním na skleničku.

Pondělní večer na TV Barrandov pojal prezident Miloš Zeman jako příjemné povídání, nevyhnul se ale zvláštnímu přeřeknutí.

V polovině hodinového pořadu, po reklamní pauze, ho totiž moderátor a majitel televize Jaromír Soukup vyzval slovy: „Pane prezidente, mluvili jsme o problematice migrace a vy jste začal pohádku o Jezinkách a bezinkách...“

Na což prezident Zeman zareagoval: „Ano. Takže, abych tu pohanku dokouřil. Podívejte se...“ A plynule pokračoval dál ve výkladu.

Zeman měl patrně na mysli větu: „Abych tu pohádku dokončil.“ Jakým způsobem se mu zaměnila slova „pohádku dokončil“ s „pohanku dokouřil“, se dá jen těžko odhadovat. 

Moderátor Soukup nicméně přešel podivný výrok mlčením. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček nechtěl pro server Echo24 moment rozebírat. „Přemýšlejte a bádejte dál,“ sdělil.

Miloš Zeman mrká na moderátora Reye Korantenga.

Miloš Zeman mrká na moderátora Reye Korantenga.

Už v neděli zaujal Zeman v závěru diskuse na TV Nova s moderátorem Reyem Korantengem mrkáním. Snažil se tak předvést, že má v pořádku mimické svaly. Následně pozval moderátora na červené víno, což Koranteng zdvořile odmítl.

mprMartin Prachař
  • 82Diskuse
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.