23. ledna 2018 14:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Zemanovo přeřeknutí. Místo ‚abych pohádku dokončil‘ řekl ‚abych tu pohanku dokouřil’

Miloš Zeman na TV Barrandov. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman na TV Barrandov. | foto: TV Barrandov

PRAHA Prezident Miloš Zeman má za sebou dvě vystoupení v televizích. A v obou předvedl nečekané věci. V pondělí večer na Barrandově se zvláštně přeřekl, v neděli na Nově zase pobavil mrkáním na moderátora a zvaním na skleničku.

Pondělní večer na TV Barrandov pojal prezident Miloš Zeman jako příjemné povídání, nevyhnul se ale zvláštnímu přeřeknutí.

V polovině hodinového pořadu, po reklamní pauze, ho totiž moderátor a majitel televize Jaromír Soukup vyzval slovy: „Pane prezidente, mluvili jsme o problematice migrace a vy jste začal pohádku o Jezinkách a bezinkách...“

Na což prezident Zeman zareagoval: „Ano. Takže, abych tu pohanku dokouřil. Podívejte se...“ A plynule pokračoval dál ve výkladu.

Zeman měl patrně na mysli větu: „Abych tu pohádku dokončil.“ Jakým způsobem se mu zaměnila slova „pohádku dokončil“ s „pohanku dokouřil“, se dá jen těžko odhadovat. 

Moderátor Soukup nicméně přešel podivný výrok mlčením. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček nechtěl pro server Echo24 moment rozebírat. „Přemýšlejte a bádejte dál,“ sdělil.

Miloš Zeman mrká na moderátora Reye Korantenga.

Miloš Zeman mrká na moderátora Reye Korantenga.

Už v neděli zaujal Zeman v závěru diskuse na TV Nova s moderátorem Reyem Korantengem mrkáním. Snažil se tak předvést, že má v pořádku mimické svaly. Následně pozval moderátora na červené víno, což Koranteng zdvořile odmítl.

mprMartin Prachař