Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vím proč volím? Kampaň pomáhá prvovoličům v orientaci

Česko

  14:41aktualizováno  14:56
PRAHA - Zejména prvovoličům je určena kampaň Vím proč volím. Prostřednictvím webu jim přiměřenou formou zprostředková informace o stranách, které kandidují do Poslanecké sněmovny, a také o tom, co tyto strany ve svých volebních programech nabízejí mladým lidem. V pátek to řekla za organizátory kampaně Jana Votavová, manažerka projektu Kecejme do toho, který zastřešuje Česká rada dětí a mládeže.
volby - ilustrační foto

volby - ilustrační foto foto: ČTK

"Studenti či prvovoliči tak nemusejí pročítat celé programy, pokud je zajímá, jakou pozornost jim strany hodlají po volbách věnovat," uvedla Votavová k důvodům kampaně.

ČTĚTE TAKÉ:

Údaje z volebních programů byly podle ní zpracovány do pěti kategorií - školství, práce, bydlení, podpora mladých rodin, zdraví a ochrana dětí. "U každé strany tak lze jednoduše vyhledat, zda se tou či onou oblastí zabývá a jak konkrétně," sdělila manažerka.

Organizátoři si vybrali 17 stran a hnutí, které letos kandidují v každém z krajů. Zaslali jim také dotazy týkající se například školného, stáží, kyberšikany nebo kvality potravin. Podle Votavové zatím odpovědělo 11 seskupení, jejichž názory jsou na webu také zprostředkovány. Ze stran, které podle průzkumů mají šanci získat zastoupení ve Sněmovně, chyběla zatím vyjádření TOP 09 nebo ANO 2011.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?