Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vína vítězila, teď se ukážou v oranžové

Česko

KRONIKA VÍNA

Na mezinárodní soutěži vín Muvina 2010 ve slovenském Prešově vítězili vinaři z Moravy a z Čech. Mezi 16 zeměmi dosáhli největšího úspěchu. Dovezli tři ze sedmi titulů Champion a 61 z celkových 152 zlatých medailí.

Ocenění dosáhla více než čtvrtina z přihlášených 219 vzorků z moravských a českých vinic. Titul Champion získaly Templářské sklepy Čejkovice za Sang Real sekt rosé demi sec classique, Jan Čech z Tvrdonic za Sauvignon ledové víno 2009 a Vinařství Kovacs za Chardonnay výběr z hroznů 2009.

Milovníci vína mají tento týden od 3. do 5. 7. šanci poznat víno v propojení s meruňkami. Spolek Víno z Velkých Pavlovic zveřejní podrobnosti o akci Víno v oranžovém na www.vinozvelkychpavlovic.cz.

V sobotu od 10.00 otevřou sklepy společně vinaři z Horních a Dolních Věstonic, ve stejný den také v Hruškách u Břeclavi, kde své sklepy zpřístupní (odpoledne za zvuků cimbálovky) osmnáct vinařů.

Po oba víkendové dny od sobotního odpoledne zájemce čekají Pohanské vinné slavnosti v Olbramovicích u Moravského Krumlova, kde poteče i víno z vinné fontány a otevřou se také historické pískovcové sklepy dlouhé 467 metrů.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...