Středa 19. února 2020svátek má Patrik 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku: Vinařské cyklostezky mají problém. Jsou jen pro abstinenty

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 95
  • Poslední: 11.8.2009 10:58
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
11.8.2009 9:52

Čsština

Vážení redaktoři: prosím, piště česky! Jak může mít cyklostezka problém? Proč si neustále myslíte, že používání amerikanismů je "in"? Někdy je z Vaší češtiny člověku, s prominutím, na zvracení.

11.8.2009 9:56

Re: Čsština

Vycházíte zřejmě z přesvědčení, že neživotná věc nemůže mít problém, že problém má vždy něco životného "s" něčím. Nicméně moderní čeština podle mne připouští problém i neživotného předmětu. Jinak by firmy nemohly mít problém se zakázkami a akciemi, vlaky nemohly mít zpoždění. V tomto okamžiku bych to toleroval

11.8.2009 10:41

Re: Čsština

Asi jsem se špatně vyjádřil: pro mne je "mít pronlém, mít s něčím problém" ne moc hezká floskule přišedší zžejmě z oblasti anglosaské. Patří, dle mého názoru, mezi novimářské floskule typu: něco je o něčem, vnímat, interpretovat, identita, bizarní, je k vidění, reputace, v současné době,..... :-) 

10.8.2009 19:21

Kolo mám na opření

Jestliže se zliju, tak se cestou ze sklepa o kolo opírám jako o svoji manželku a někdy s ním i souložím. I v tomto případě drží jako věrná manželka.

10.8.2009 18:51

Toto je nějaký problém?

Opilí politici předkládají návrhy zákona o zvýšení rychlosti na dálnici na 160 km/h. Mladí umírají po desítkách týdně na motorkách. O každou hospodu jsou opřena kola cyklistů, které nikdo nekontroluje. Policie měří rychlost ve městě za cedulí "Měření rychlosti". ATD. To jsou problémy.

Cylkostezky nevedou od sklepa ke sklepu, ale mezi poli od vinice k vinici. Hustota opilců není vyšší než v reprezentativním vzorku populace ve sněmovně. Navrhuji hlídky policie   v dostatečné vzdálenosti označit cedulí "Měření alkoholu v krvi cyklistů". A je po problému.

10.8.2009 21:53

Re: Toto je nějaký problém?

Každý musí nést zodpovědnost za své záležitosti sám. Mladí umírají po desítkách týdně na motorkách protože nečtou moudré zákony a policie je málo šikanuje??? Nic není náhoda. Ani to, že se nějaký pitomec zlije a urazí si palici. Promiňte, slezte!

10.8.2009 17:43

Lihový dům má problém ...

Jak to vyřeší američtí poradci soudruhu Paroubku ?

10.8.2009 17:06

Marinak, stejný hňup jako bratránek, jen já,já.já.

Marinak, stejný hňup jako bratránek, jen já,já.já. Nepřemýšlet (jsi li toho vůbec schopen) co ostatní a jak za jeho chlastání trpí.

10.8.2009 15:13

Bratranec co by pivní sportovec , cyklista také

Bratranec co by pivní sportovec , cyklista také  jezdil, pracant ale když chytil slinu bylo zle. Stavoval se a  jel li tím směrem a tam on rád v sousední vesnici. Prý si jak říkaval doplňoval tekutiny, helma zbytečná věc, lesní cesta značená jako cylkostezka vedla od hospody  asi 4 km a  kolem jejich baráku i neměl by být problem. Byl a velký , spadl na hlavu a kaput.  Zůstala žena která čekala třetí děcko, rozestavěnej barák, dluhy a pojišťovna protože v tom byl chlast dala od toho ruce pryč. Nepřeji nikomu nic špatného ale ptám se proč by se tohle nemohlo stát i na vinařské cyklostezce stejně jako všude jionde.

10.8.2009 15:14

Re: Bratranec co by pivní sportovec , cyklista také

Je to jeho věc. Měl mít rozum, nejsme mateřská školka.

10.8.2009 16:05

kazdy ma svuj osud a svoji svobodu a tim padem

prava a zodpovednost. Proc takovi lidi jako ty maji neustale pocit, ze musi ostatnim pomahat a radit? Diky takovejm jelitum jako ty je semafor na kazdy idiotsky krizovatce a prechody pro chodce i v slepych ulicich...

10.8.2009 17:28

Re: Bratranec co by pivní sportovec , cyklista také

 Pojišťovna čeho? Ne snad záleží co je v pojistné smlouvě.  Nebo to vyhodnotili jako sebevraždu?

10.8.2009 18:31

Re: Bratranec co by pivní sportovec , cyklista také

Problém je, že stát se vždy může naprosto všechno. Pak by ovšem bylo nejlepší se vůbec nenarodit, to je jediná 100% bezpečná alternativa. Pokud chceme život prožít nějak s chutí a radostí, je nutno přijímat rozumná rizika. Neříkám, že ožralé prase by mělo jezdit na čemkoli, ať motorovém či nemotorovém, ale člověk může i žít a nebýt opitým. Žít = ochutnávat ta vína atd.

Pokud se ale na to budeme dívat úhlem, že tomu se stalo tohle a onomu něco jiného, tak si z života iděláme peklo, i když možná bezpečné. Byl by to život?

11.8.2009 7:57

Re: Bratranec co by pivní sportovec , cyklista také

Já bych preventivně zakázal jezdit i do práce, do školy a do knihovny. I tam sebou člověk může praštit a umřít.

Jediná prevence nahodilého úmrtí je umřít plánovaně a včas. A o to po pravdě řečeno nestojím.

10.8.2009 15:05

Aha

Takže pomáhači a chrániči místo toho aby chytali hovada řítící se stovkou přes obec, tak dřepí na silnici třetí třídy a dávají dýchnout plínkařům. 3x fuj.

10.8.2009 14:59

Jednoduché řešení

Nedělat vinařské cyklostezky po silnici! A tam, kde je nezbyteně nutné silnici překřížit, tak nařídit slezení z kola.

10.8.2009 14:42

Opravdový absurdistán ta naše milá zemička česká

vinaři se těšili, že vydělají, proto i souhlasili s cyklostezkami a těšili se na turisty a najednou nic. Nějak mi to připomělo Slavnosti sněženek, když si chlapi dali po pivu a pak je venku čekal policajt a vzal jim ventilky. 

10.8.2009 14:44

Re: Opravdový absurdistán ta naše milá zemička česká

To může vymyslet jen blb.

10.8.2009 15:01

Re: Opravdový absurdistán ta naše milá zemička česká

to máte pravdu, jenže problém je v tom, že takoví nám tady vládnou, tvoří zákony a mění všechno, co bylo normální a lidské. Začínáme prostě všichni blbnout a bereme to za normál. Kam to spějeme????

10.8.2009 15:15

Re: Opravdový absurdistán ta naše milá zemička česká

Podívej se dál na západ, tam je to možná ještě horší, za chvíli nám budou kontrolovat, jesli máme čistý trenýrky a kapesník. Hovada.

10.8.2009 16:06

na Zapade je jeste svoboda, buzerace je jen v CESKu

v kazde civilizovane zemi si clovek muze dat male pivo. v Cesku ne...Tady jen jezdi vecer ozralove s  2promile v krvi.

10.8.2009 14:40

Jindra

U toho sátu fakt pracují pitomci. Jak asi jet do hospody než na kole. To už pak můžeme jezdit vožralý autem, když je to jedno. To je děs.   

10.8.2009 14:10

Cyklista je řidič.

Tak stanoví zákon o provozu na pozemních komunikacích. Vlastně by podle toho zákona neměl dostat flastr jen za požívání alkoholu a jiných ..., ale i za to, že jede po komunikaci pro pěší. Tak buď iniciovat změnu zákona, nebo držet hubu i klávesnici.

10.8.2009 14:23

Re: Cyklista je řidič.

Zákon o provozu na pozemních komunikací se týká pouze silničního provozu. Pokud jedete po cyklostezce, problém by být neměl.

10.8.2009 14:36

Re: Cyklista je řidič.

Skutečně? Tak si to zkuste. Možná, že na cyklostezce se můžete i vyzvracet policistovi na hrudník.

10.8.2009 14:40

Re: Cyklista je řidič.

Kázeň muší buť.

10.8.2009 14:58

Re: Cyklista je řidič.

Má pravdu. Platí pouze na silnici. Můj známý se rozflákal nalitej na kole a od sebrání řidičáku a pokuty ho zachránilo jenom to, že nejel po silnici, ale po cestičce parkem. Ovšem vyšětřovali to skoro rok.

10.8.2009 15:10

Re: Cyklista je řidič.

Co na tom vyšetřovali, vožral se a poblil, no a co?

10.8.2009 15:21

Re: Cyklista je řidič.

Ony by byly cyklostezky docela dobrá věc, pokud by (moc kondicionálů) nebylo vyčůránků. Ta cyklostezka bývá na ředě míst přerušena, například při křížení s jinou komunikací a parkovišti. A kdo z těch napařených v takovém případu povede kolo jako pěší? Jiní jedou na horských kolech řadu km po silnici a nemají ani odrazky na šlapkách, natož nějaké aktivní osvětlení. Další je populismus starostů, kteří nechají cyklostezku vést po chodníku. Tam se pak míchají dohromady maminky s kočárky a batolaty, starci chodící za pomoci holí, volně pobíhající venčení psi, milovníci joggingu i mistři závodící na kolech. Jaksi tady nejsme na příliš svobody zvyklí a pleteme si ji s anarchií. Dělá to potíže i našim zákonodárcům, zejména v předvolebním období. Potom jsou policisté chudáci, bez ohledu na svoji kvalifikaci. A vypatlané palice jen vyřvávají.

10.8.2009 21:38

Re: Cyklista je řidič.

A pokud by to bylo na silnici, tak dostane jen pokutu, o papíry a body by nepřišel

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

Maso se nejčastěji prodává ve vakuově balených plastových obalech na miskách z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...