Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Víno podle předplatného

Česko

* GOURMET SEZONA

Kvalitní víno vybrané odborníkem a doručené až do domu? Jednou z cest k pohodlné domácí degustaci je členství ve vinném klubu. V loňském roce vznikly u nás rovnou čtyři. Liší se nabídkou i cenou, všechny však zaručují dodávku výborných vín. Ta vybírá sommeliér z portfolia zajímavých vinařství z celého světa a k vínu vám přibalí i jeho detailní popis.

„Nákup vín formou členství v klubu je velmi oblíbený a příjemný způsob, jak si pohodlně zajistit kvalitní vína. Zákazníkům už nestačí si jen zakoupit víno v supermarketu či ve vinotéce, ale chtějí přidanou hodnotu. Nemají čas si vína obstarávat, a uvítají proto doporučení zkušených sommeliérů. Rádi se o vínech naučí více, ale chtějí se u toho bavit a poznávat nové přátele,“ říká Petra Ruberto, ředitelka Clubu del vino (www.clubdelvino. cz), který se specializuje na vína z Jižní Ameriky, Jihoafrické republiky, Nového Zélandu, Austrálie a Španělska (v portfoliu nechybí vína z vinařství Antonia Banderase). Každý měsíc vám domů přijde šest lahví, přičemž vybrat si můžete ze dvou programů: Discovery (1750 Kč) a Premium (2500 Kč). K láhvím dostanete i degustační poznámky, pozvánky na degustace, party, možnost nákupu oblíbených vín s 20% slevou a další. Členství si předplácíte na určitý počet měsíců a můžete jej i darovat. Za 12 zásilek získáte ochutnávku pro 15 přátel zdarma, za 3-12 zásilek 10 % slevu. Se slevou si můžete objednat i prvotřídní jihoamerické hovězí a španělské delikatesy.

Italská vína nabízí Via del vino Wine club (www.viadelvino. cz), za kterým stojí šéfkuchař Riccardo Lucque a sommeliér Flemming Laugesen. Ten osobně vybírá vína ze tří řad: Bronz (pro začátečníky), Silver a Gold (pro zkušené). Za rok si musíte objednat nejméně 4 balení vín, od 1950 Kč za 6 lahví, pak získáte slevu 10-20% z ceny a 10% slevu v obchodech Aromi La Bottega a dozvíte se vše o italských vínech i akcích s nimi spojených. Služby sommeliéra máte zdarma.

V klubu Wicked Wines (www.wickedwines.cz) si sami určujete, kolik chcete do vína investovat a jakým americkým vínům dáváte přednost. Podle toho vám každý měsíc přijde zásilka. Členy musíte být nejméně 6 měsíců. Na tuzemská vína se specializuje Klub sommeliérů (www.klubsommelieru.cz), který vám za roční poplatek 6 990 Kč každých šest týdnů pošle 4 láhve vína a nabídne sommeliérské kurzy a semináře.

gourmet tipy

Grand Restaurant Festival, 15. 1. - 15. 2., různá města, www.grandrestaurantfestival.cz V 38 výborných restauracích vybraných z TOP 100 Maurerova Výběru Grand Restaurant ochutnáte Mistrovský kousek šéfkuchaře, Nejlepší jídlo od maminky, regionální/národní specialitu (200 Kč za pokrm) nebo celé degustační menu (600 Kč). Festival se po loňském pražském úspěchu rozšířil i do Brna, Karlových Varů, Liberce, Olomouce, Ostravy a Plzně. Na webu si zakoupíte menu na konkrétní den a hodinu do konkrétní restaurace a pak si jen užíváte luxusní prostředí, dokonalý servis a výborné jídlo.

Pečeme s láskou, od 9. 1. každou neděli od 18:30 na TV Barrandov Název známý z knižnice kuchařek Dr. Oetkera nese nový televizní pořad o pečení. Slané i sladké dobroty vytváří Mirka van Gils Slavíková, nejlepší česká cukrářka a nositelka francouzského řádu Professeur en sucre d’Art. S pečením pomůžou děti i známé osobnosti.

Nová kuchařka Zdeňka Pohlreicha, www.prakulshop.cz Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich se před kamerou cítí stejně jistě jako v kuchyni a ochotně vám prozradí své triky a ukáže, jak přichystat dokonalou hostinu pro rodinu či přátele. Pět a půl hodiny vaření vydávané na třech DVD s názvem Pokrmy k rodinnému stolu natočil ve spolupráci s Pražským kulinářským institutem a součástí balení jsou i brožury s 35 recepty.

Komplet stojí 999 Kč.

O autorovi| Kristina Šemberová, PŘIPRAVILA KRISTINA ŠEMBEROVÁ

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!