Vítkovice vyhrály až po nájezdech

VÍTKOVICE Až šestnáctý nájezd v pořadí rozhodl o vítězství Vítkovic nad Pardubicemi ve 34. kole hokejové extraligy. Útočník Moravanů Petr Pohl švihem prostřelil brankáře hostí Adama Svobodu a jeho tým se tak mohl radovat ze dvou bodů za výhru 2:1.

Domácí se dostaly do vedení ve 28. minutě, když se v závaru před hostující brankou nejlépe zorinetoval Vrána. Ve dvaačtyřicáté minutě ale dotlačil Somík puk za Málkova záda a muselo se prodlužovat. Na stavených pět minut ale nerozhodlo, a tak přišel na řadu maratón samostaných nájezdů se šťastným koncem pro Vítkovice.

Vítkovice - Pardubice 2:1 po sn.

Branky a nahrávka: 28. Vrána (Klimek), rozhodující nájezd Pohl - 42. Somík (Bartek). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:6, navíc Starý (Pardubice) 10 minut. Bez využití. Diváci: 6658. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:0.

České Budějovice - Kometa Brno 5:4 Branky a nahrávky: 2. Martynek (Pletka, Kašpařík), 15. Gulaš (Langhammer), 36. Gulaš (Ptáček, Langhammer), 44. Červený (Langhammer), 47. Langhammer (Gulaš, Podlešák) - 5. Stehlík (R. Hruška), 16. R. Hruška (Stehlík), 46. Malec (Kvapil, R. Hruška), 60. Bičánek (Stehlík, Brabenec). Rozhodčí: Homola, Lacina - Svoboda, Kalivoda. Vyloučení: 9:10, navíc Novák (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 5022. Třetiny: 2:2, 1:0, 2:2.

Karlovy Vary - Mladá Boleslav 4:1 Branky a nahrávky: 11. D. Hruška (Pech), 27. Melenovský (Sailer), 31. Košťál (Skuhravý, Kumstát), 58. D. Hruška (Skuhravý, Košťál) - 42. Jindra (Hrdel, Boháč). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kostka, Jílek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 3195. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1.

Ostatní zápasy skončily až po uzávěrce tohoto vydání.

14. BK Mladá Boleslav 33 9 3 4 17 81:95 15

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body