Čtvrtek 22. dubna 2021svátek má Evženie 11 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Vláda bude v pondělí projednávat zvýšení důchodů, ty mohou vzrůst o čtyři procenta

Vláda se chystá v pondělí rozhodnout o zvýšení penzí pro příští rok. Od ledna by se měly zvednout v průměru o 475 korun, tedy celkem o čtyři procenta. Růst odráží zvyšování cen i mezd v zemi. Pevná část důchodu, která je pro všechny stejná, by měla vzrůst z 2550 na 2700 korun. Procentní díl penze, který se stanovuje podle odpracovaných let a odvedených částek, se upraví o 3,5 procenta. Stejně - tedy o 3,5 procenta - se mají zvednout i příplatky k penzi pro odbojáře a pozůstalé po nich. Návrh nařízení připravilo ministerstvo práce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pruner 23.9.2017 13:54

Mám obavy, že už letošní nárůst cen důchodcům to budoucí zvýšení důchodů vzal. Je zajímavé, o kolik stát navyšuje svým zaměstnancům, o kolik méně důchodcům a kolik jsou schopny dát svým pracovníkům soukromé firmy, které nikde peníze nevezmou, ale musí si je nejdříve vydělat.

R. Primač 23.9.2017 13:39

Mě se vždy líbí jak se za vlády levice daří, důchody a platy nahoru,minimální nezaměstnanost,všechno šlape a za vlády pravicové lůzy krachy dluhy snižování platů.

A. Novák 23.9.2017 17:40

růst platů ale nezpůsobuje vláda... můžou za to firmy, kterým se dobře daří...

R. Primač 23.9.2017 19:53

A dobře se jim daří, protože vláda dobře vládne.

A. Novák 24.9.2017 2:00

vládě se dobře vládne,když se firmám dobře daří...

A. Novák 23.9.2017 12:18

a už teda zatkli toho Babiše? Proč se tak kvaltovalo s jeho vydáním, když se teď nic neděje? :o)

I. Patta 23.9.2017 12:07

Předvolební tanečky politiků vrcholí. Politici samozřejmě museli reagovat v případě velkého a stále se zvětšujícího počtu voličů - důchodců. Nesouhlasím se zvyšováním starobních důchodů, když je státní důchodový pilíř ve schodku. To tvrdím jako starobní důchodce a dodávám: nejdříve je potřeba udělat pořádek v účetnictví státního důchodového pilíře! Nelze nadále zacházet s důchodovým systémem tak diletantsky, jak to dělají politici. Nelze nadále tolerovat fakt, že s průběžně financovaným důchodovým systémem je na výstupu nakládáno jako s fondově financovaným! Buď není na osobních kontech klientů ČSSZ nic (realita), nebo je na nich 7 bilionů korun nezbytných k financování důchodů potenciálních i současných důchodců (utopie, podporovaná slovem "pojištění" použitým v zákonech č. 589/1992 Sb. a č. 155/1995 Sb.).

R. Hledík 23.9.2017 11:55

sláva Sobotkovi, je to hodný a mazaný soudruh, penzistům přidá 4%, ale v předstihu 5--9 měsíců zdražil o 14,5%,-- je to čestný lidumil, máme ho moc rádi, ale jestli ho má satan raději--- můžeme mu ho a s díky přenechat.


Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...