Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vláda má prvního nakaženého ministra. Toman se přitom ve středu setkal s prezidentem Zemanem

Česko

  13:42
Praha - Pandemie koronaviru i přes všechna opatření pronikla do řad vládních politiků. V neděli webu Lidovky.cz potvrdil informaci o nákaze první ministr. „Ano, vyšel mi pozitivní výsledek testu na covid-19, jsem v kontaktu s pražskou hygienickou stanicí a řídím se jejich pokyny,“ napsal pro Lidovky.cz Miroslav Toman, ministr zemědělství, s tím, že se zatím cítí dobře.

Miroslav Toman. foto: Lidové noviny

Covid ve sněmovně, vládní poslankyně Karla Šlechtová měla pozitivní test. V karanténě je dalších 13 lidí

Toman se ve přitom středu v Lánech setkal s prezidentem Milošem Zemanem. Jednali spolu například o koronavirových opatřeních nebo o rozpočtu ministerstva zemědělství na příští rok. „Opatření byla dodržena, pan prezident není ohrožen,“ sdělil v neděli ČTK Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Nákazu koronavirem před časem prodělali z řad politiků například bývalá ministryně obrany za hnutí ANO Karla Šlechtová, která popsala, že měla problémy s dýcháním, či bývalý předseda KDU-ČSL poslanec Marek Výborný. 

Do karantény, byť byl nakonec negativní, se dostal i bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Situace v Česku je vážná. Za posledních několik dní rekordně stoupají čísla nakažených. 

Jen za sobotu v sobotu přibylo 8713 potvrzených případů koronaviru. Je to sice přibližně o 2400 nakažených méně než v rekordní pátek, kdy počet nakažených překročil 11 tisíc případů, nicméně i tak jde ale o nejvyšší nárůst o víkendovém dni, kdy se obvykle méně testuje, a celkově čtvrtý nejvyšší počet za jediný den od začátku epidemie.

Autoři: ,