Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vláda ostravské trojkoalice začala zvýšením počtu placených politiků

Ostravská radnice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ostravská radnice | foto: ostrava.cz

OSTRAVA Koalice stran ANO, KDU-ČSL a ČSSD začala období své vlády na Ostravsku tím, že zdvojnásobila počet placených funkcí, které členové stran v radě města zastávají. Každý měsíc si vydělají více než padesát tisíc korun.

„Zatímco v minulém volebním období byly uvolněné funkce určeny pro starostu a tři místostarosty, nyní to je starosta, čtyři místostarostové a ještě další dva členové rady. A k nim je nutno přidat i nově uvolněnou funkci předsedy kontrolního výboru. Tím si prostě,koupili‘ opozici, dávat někomu za ty dvě hodiny měsíčně, co se výbor schází, padesát tisíc, to se ani nedá jinak nazvat,“ řekl serveru iDNES.cz Radim Miklas z ODS, který v minulém volebním období zastával post místostarosty.

ČTĚTE TAKÉ:

Za rok se tak náklady navýší o dva a půl milionu korun, za celé volební období se tak výdaje dostanou k deseti milionům. V této částce však není započítáno sociální a zdravotní pojištění a další výdaje jako například za telefon, automobil a platy sekretářek.

Sběratelé funkcí

Někteří z ostravských radních mají své místo i jinde. Například Adam Rykala, předseda ostravské ČSSD, je zároveň i poslancem, který v souběhu dvou zodpovědných funkcí problém nevidí. „Počet uvolněných radních určila koaliční smlouva, mne navrhl klub ČSSD. V Parlamentu jsou coby poslanci i starostové měst a obcí, nevidím v tom problém,“ řekl. Jeho slova podpořil i Herbert Pavera z TOP 09, poslanec a starosta obce Bolatice na Opavsku. „Dá se to zvládnout, ale jen hodně těžce,“ komentuje své pracovní vytížení.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek
TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek

Asi každá z nás někdy zažila pocit svědění a svíravého pocitu v intimních oblastech. O příjemných hrátkách si v takových chvílích můžete nechat jen zdát. Co když se ale tyto problémy dají řešit pomocí lubrikačního gelu?