Vláda Petra Nečase žádá o důvěru

Sledujte živě

Hlasování Poslanecké sněmovny o důvěře vládě on-line.
20:17
Hlasování o nedůvěře vlády ve sněmovně skončilo. Server Lidovky.cz děkuje za pozornost.
20:11
Kabinet ODS, TOP 09 a platformy kolem vicepremiérky Peake dostal důvěru sněmovny. Pro vládu hlasovalo 105 z 198 přítomných poslanců.
20:09
Nečasova vláda získá důvěru sněmovny. Pro kabinet ODS, TOP 09 a lidí kolem Peake už hlasovala potřebná nadpoloviční většina přítomných poslanců.
20:06
Nezařazený poslanec Michal Doktor (dříve ODS) a Otto Chaloupka podpořil ve sněmovně při hlasování o důvěře vládu ODS, TOP 09 a platformy kolem Peake.
20:05
Nezařazený poslanec Pavel Bém zvolený za ODS podpořil dnes ve sněmovně při hlasování o důvěře vládu ODS, TOP 09 a platformy kolem Peake.
20:05
Poslanec VV Milan Šťovíček dnes vyslovil důvěru Nečasově vládě. Svůj hlas pro kabinet ODS, TOP 09 a lidí kolem Peake už dříve přislíbil.
20:05
Poslanec Věcí veřejných Miroslav Petráň vyslovil důvěru Nečasově vládě. Hlas pro kabinet ODS, TOP 09 a lidí kolem Peake už dříve přislíbil.
19:49
Poslanci hlasují po jménech.
19:47
Diskuze skončila
19:44
O slovo požádala Peake. Ironicky děkuje všem, kteří se zúčastnili diskuze. Přeje upřímně i mnoho štěstí Věcem veřejným
19:38
Doufám, že černá stužka neznamená to, co zlomená tužka,“ reagovala na to vzápětí Peake, která Bártovým Věcem veřejným odvedla včetně sebe osm poslanců.
19:40
Řečnický výkon Bárty nebyl dobrý, často se zadrhával.
19:36
Při příchodu k řečnickému pultíku s sebou přinesl kytici žlutých květů převázaných černou páskou a beze slova ji položil na poslaneckou lavici Karolíny Peake.
19:35
Slova se ujal Vít Bárta. Uvedl, že vládu nepodpoří. "Ne pro to, co se mi stalo, ale proto, že VV za poslední rok bojovaly a v následující době budou bojovat, bez toho, aniž bychom si řekli, co se nám povedlo."
19:19
"Některé reformy vysvětlit nejde. Vládě chybí cíl, vize a jasná cesta k němu," řekl Paroubek.
19:17
Hovoří Jiří Paroubek - podle něj je 10 % lidí pod hranicí chudoby. Podle něj nesmyje špínu z poslanců kolem Karolíny Peake ani to, kdyby se myli týden v savu.
19:09
Hovoří nezařazený poslanec Martin Doktor, který odmítl se přímo připojit ke Karolíně Peake.
18:56
Se svým příspěvkem do debaty se na poslední chvíli přihlásil i Vít Bárta. Před ním by mělo ještě hovořit pět poslanců.
18:49
Hovoří Miroslav Opálka z KSČM, který by měl být posledním komunistickým řečníkem. Hovoří o nezaměstnanosti v Česku, kterou vláda řešila na úkor důchodového účtu. Nelíbí se mu ani chystaná důchodová reforma.

Najdete na Lidovky.cz