Pátek 7. května 2021svátek má Stanislav 11 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Vláda řekla dost. Česko už nepřijme žádného migranta na základě unijních kvót

Česká republika na základě unijních přerozdělovacích kvót nepřijme už žádné migranty z Itálie a Řecka. Vláda systém kvót označila za dysfunkční a ke svému kroku se rozhodla i na základě zhoršené bezpečnostní situace. Novinářům to po jednání kabinetu řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Představitelé opozice s dnešním rozhodnutím vlády souhlasí. Ministerstvo vnitra bude nyní připravovat obranu pro případné řízení, které by mohla kvůli nedodržování závazku vyvolat Evropská komise.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 6.6.2017 2:54

No vida, jak se vláda před volbami umí pochlapit. Teď ještě aby se jim to z huby do rukou vraziti ráčilo a opravdu to udělali.

K. Jež 6.6.2017 2:36

Tak to je klasika. Malý našinec človíček bolševíček, uplakánek, bolestínek, nechci říci bonzáček se prosadil natolik, že i vláda populisticky raději zavede zemi do tmy. Za bolševika jsme přežili Vietnamce a to držel stádní bolševíček hubu a krok. Dneska, když má něco dát, tak to nééé, to je nebezpečné, oni maj jinou mentalitu, oni jsou ufoni, oni nás podříznou. Toto rozhodnutí znamená konflikt s EU a dost možná i začátek našeho odtržení a tedy náš konec v podstatě. Jak ekonomický, tak bezpečnostní.

J. Jurax 6.6.2017 2:56

No jo, jenže setrvání v současné EU taky znamená "náš konec v podstatě. Jak ekonomický, tak bezpečnostní ".

Ještě bychom mohli přijmout euro, abychom to urychlili.

J. Denemark 6.6.2017 5:30

Náš konec? Co to melete? Jsme jedna z nejbezpečnějších zemí světa a nikdy jsme se neměli líp.)

P. Boublíková 6.6.2017 6:29

Ano, jsme jedna z nejbezpečnějších zemí světa a zůstat na onom tuším 10. místě by pro nás mělo být prioritou - je to důležitější než ekonomická prosperita a evropské dotace.

Pokud setrváme v eu, je zde nebezpečí, že nám nakonec budou muslimští migranti vnuceni, a z toho poplyne násilí a terorismus ne-li hned, tak za několik generací. Ekonomicky bychom možná prosperovali, ale za jakou cenu?

J. Mrázek 6.6.2017 6:29

Vaše nechápavost tady nikoho nepřekvapuje ....

J. Nový 6.6.2017 6:32

Dělejme maximu pro to, aby to tak zůstalo.

J. Jurax 6.6.2017 23:47

To jistě.

Ovšem to není díky EU. A nynější nedemokratická EU se zelenorudým a osvědčeně neschopným vedením nespěje k dobrému.

Není žádoucí jít do perdele s ní jako nesvéprávná podřízená gubernie.

H. Legler 6.6.2017 2:02

Česká vláda v jakémkoliv sestavení nesmí v žádném případě ustoupit Merklovcům a jejich poskokům ani o píd'. Boj proti islamizaci Evropy jde do dalšího kola.

V. Kun 6.6.2017 2:00

Sláva všem těm, kteří demonstrovali proto Muslimům!

A všem liberálním fašistům, kteří nešli do ulic a tolerují cokoliv HAMBA!!

V. Kun 6.6.2017 2:00

PROTI!

P. Maleček 6.6.2017 0:49

No nedivte se, volby na krku a kdokoliv, kdo se nevzepře pro-uprchlickému diktátu EU, bude voliči zatracen. Jen jestli už Sobotka v Bruseli nevysvětlil, že je to jen předvolební folklor a "tak to soudruzi na těch pár měsíců vydržte. A když mi s volbami pomůžete, dám to po nich hned zas do EU latě".

K. Loskot 6.6.2017 0:05

Tomu neverim. Vime co rika Sobotka v Bruselu a u Merkelove ??

E. Erat 5.6.2017 23:30

Vě většině evropských zemí útočí, druhá či třetí generace přistěhovalců. Z toho je jasné, že integrace zcela selhala, a multi-kulti je jenom nebezpečný levicový utopistický sen. A proto je třeba nepřijímat žádné čmoudy. A tím zabránit vzniku diaspory, a usazení první generace těchto uzenáčů na území ČR.

T. Alexov 5.6.2017 23:28

A všech dva a půl uprchlíků, co v ČR z důvodů naprosté neznalosti místních poměrů chtělo žádat o azyl, se rozplakalo.. A Bohuš a jeho parta se hrdinně plácají po ramenou, jak to zase té EU jakože nandali a jak se budou preference té zubožené partaje zase díky té lůze tam dole, co to zase zbaští šroubovat nahoru.. Čichám čichám volby.. Je opravdu vtipné sledovat tu tragikomickou frašku, jak největší EU řiťolez s naprosto nečitelnou tváří a názorem, původně se široce otevřenou náručí Angele a jejím vítaným najednou říká jasné NE.. Opravdu může být někdo tak naivní, že by tomuto nekonzistentnímu slizu tuto předvolební udičku sežral??

M. Jandáková 5.6.2017 23:38

Proto přeci slaďujeme Evropu, aby bylo všude stejně - zda dobře, nebo zle, každý jinak (u)káže.

L. Boháč 6.6.2017 0:31

Pane Alexov, přehlédl jste že je napsáno, že nebude přijmut žádný migrant na základě unijních kvót. Ale nikde není psáno, že nebudou přijati na základě nařízení EU a nebo jiné domluvě.

J. Jurax 6.6.2017 2:59

Anebo na základě svobodného, ničím a nikým neovlivněného rozhodnutí naší vlády jako vlády suverénního státu.

Ono jde vždy hlavně o to, jak se to okecá.

M. Jandáková 5.6.2017 23:20

Nicky jako (dnes opět) Denemark a Bašík, hrubě tykající a prvním pádem oslovující, nepředstavují nikomu žádnou kulturu.

M. Jandáková 5.6.2017 23:16

Pane Braune, multi-kulturalismysl (tento spontánní překlep si dovolím neopravit) je soužitím v toleranci. Funguje, pokud tolerantní (kultury) jsou většinou (ať už početně anebo kadencí vlastní životaschopnosti). Rozumní politici, kteří ne(s)vedou vlastní kulturu do záhuby, z toho umí vyvodit závěry.

V. Braun 5.6.2017 23:32

Tak to byla otázka na Jiřího K., který psal jak ten bezbřehý multikulturalismus ubírá ČSSD voliče. Z toho jsem usoudil, že podle pana J.K. někde v ČR ten bezbřehý multikulturalismus tedy existuje a chtěl jsem od něj radu, kde jej mohu vidět. Odkázal mne pouze na zrcadlo, kde ať se dívám jak se dívám vidím jen příslušníka jedné kultury. Udělal jsem si z toho závěr, že o žádném konkrétním příkladu bezbřehého multikulturalismu v ČR pan J.K. prostě neví.

M. Jandáková 5.6.2017 23:47

Pak měl nejspíše na mysli místně příslušné následovníky (sledostraníky) Frau Merkel, resp. otevření jejího srdce a náruče - bez rozmyslu.

M. Jandáková 5.6.2017 23:50

Kdo brání dialogu, kdo jej devastuje - brání rozmyslu.

J. Kopis 6.6.2017 5:18

Je vidět, že mě sdělení není problém pochopit. Děkuji za překlad pro selektivně nechápavého Brauna.

V. Grycz 5.6.2017 23:04

Stejně by zdrhli. Jazyk a výše dávek u nich rozhodují. V jejich zemích kdo nepracuje nejí. Proto migrují.

J. Venc 5.6.2017 22:46

Jakoby na tom snad záleželo, propustní jsme beztak jako cedník.

:-)

E. Erat 5.6.2017 23:30

Ano, to EU opravdu je.

P. Štěpánek 5.6.2017 22:36

Tak tohle mne uklidnilo, ten radiožurnál to je klid v duši, doufám, že Londýňané jsou také klidnější a noční můry z london street je nechávají klidnými: Novinářka žijící v Londýně Tereza Anteneová: Londýn je stále jedním z nejbezpečnějších měst v Evropě, pokud ne vůbec nejbezpečnější. To beru jako podobně imbe*ní názor, jako toho chudáka, jak ho v JAR parta černejch fetek tyčí sundala z kola a řekl, to je normální, to se může stát i v Praze.

V. Braun 5.6.2017 22:59

Když už citujete, tak alespoň pořádně. Starosta Londýnařekl, že Londýn je jedním z nejbezpečnějších velkých měst na světě. Dávám zde odkaz na Breibart, ten by vám mohl konvenovat. Snaží se tam jak mohou, ale i oni museli přiznat, že Londýn není sice nejbezbečnější, ale je celosvětově na 18 místě, což nění vůbec špatné.

http://www.breitbart.com/london/2017/06/04/sadiq-khan-london-safest-global-cities-world/

A. Novák 6.6.2017 6:57

dá se považovat za úspěch, že koncert na památku padlých a raněných v Manchesteru se obešel bez obětí na životech...


Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...