Pondělí 17. května 2021svátek má Aneta 14 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Vláda řekla dost. Česko už nepřijme žádného migranta na základě unijních kvót

Česká republika na základě unijních přerozdělovacích kvót nepřijme už žádné migranty z Itálie a Řecka. Vláda systém kvót označila za dysfunkční a ke svému kroku se rozhodla i na základě zhoršené bezpečnostní situace. Novinářům to po jednání kabinetu řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Představitelé opozice s dnešním rozhodnutím vlády souhlasí. Ministerstvo vnitra bude nyní připravovat obranu pro případné řízení, které by mohla kvůli nedodržování závazku vyvolat Evropská komise.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klíma 5.6.2017 20:46

Příčina je, že Evropa podlehla modle "wealthy" života, kdy se můžeš mít skvěle a nemusíš dělat nic nepříjemného.

A protože mnoho lidí za "nepříjemné" považuje i tu nejnádhernější a nepřirozenější věc na světě - mít děti - musí zákonitě přijít následky takového bloudu.

J. Kopis 5.6.2017 21:48

Co je na tom nádherného, přivést děti do tak stupidní společnosti? Maximálně těch několik sekund na začátku, pak už se můžete snažit, jak chcete, ale okolí udělá z dětí, když budou mít štěstí, vysmáté dementy, kteří akorát rozšíří řady ostatních dementů, což je zbytečné mrhání energií a prostředky, nebo pokud si náhodou uvědomí realitu, tak zoufalé nešťastníky.

R. Zahler 5.6.2017 20:20

Migranti jako takoví absolutně a bez výhrad nemají sebemenší nárok být přijímáni ! Je to čistě dobrovolná věc každého státu na světě a záleží jen na potřebách toho státu, kolik takových migrantů přijme a schválí jejich pobyt !!! Žádný lidskoprávní dokument nic takového neurčuje a neschvaluje ! Takže vláda vlastně neřekla v podstatě nic svým prohlášením !

R. Langer 5.6.2017 20:16

A fakt někdo věří, že to dodrží?

R. Gattringer 5.6.2017 20:18

Je to podvod. Nedodrží nic.

J. Denemark 5.6.2017 21:00

Zase lžeš, rudá tlamo? Kde jsou ty tsunami uprchlíků, které už dva roky slibuje hradní vožungr? Kde jsou ty stovky a tisíce afrických imigrantů, které údajně Sobotkova vláda přijala? Leda v tvé vyfouklé palici.)

R. Langer 5.6.2017 21:19

Tobě snad schází, nebo co jako? Nastěhuj si je domů, když o ně tak stojíš, vyfouklou palici tady máš jedině ty sám... :-P

E. Erat 5.6.2017 20:20

Do těch voleb určitě. Pak je otázka jaká bude nová vláda. Např. pod vedením TOPky bychom ty kvóty ještě dobrovolně navýšili

R. Zahler 5.6.2017 20:11

To už tady jednou bylo ! Pár měsíců před minulými volbami také začali socani slibovat revizi církevních restitucí a ani se nerozpakovali to ukrást komunistům z programu! Gajdůšková při tom dostala tak přes drž-ku a znemožnila se v přímém přenosu, že se kvůli tomu nakonec nedostala ani do tolik vytouženého senátu. Sliby se slibují, ale blázny si z nás nikdo nebude dělat donekonečna Sobotko !!! Dopadneš jako Gajdůšková nato tata !! :-)))

E. Erat 5.6.2017 20:11

Konečně nějáké chvályhodné rozhodnutí vlády. A ještě by bylo dobré, aby to přímo řekli těm vyžírkům z EU, kteří budou opruzovat v Praze tento týden. A osobně Klekímu Junckerovi, bílému otci všech eurokomančů, který tady prý bude mít "zásadní" projev. No, pokud se nespráská ohnivou vodou, jak je u něj obvyklé. Nám budou stačit kobylky z Ukrajiny, které dorazí brzo po 11.6. kdy jim skončí vízová povinnost.

P. Pruner 5.6.2017 20:04

Strýček Gůgl píše 2015: Pro zavedení povinných kvót na přerozdělování imigrantů i do ČR hlasovali pro rezoluci : ČSSD Keller, Sehnalová, Poc, Poche,

TOP09 Niedermayer, Polčák, Štětina,

Lidovci Svoboda, Šojdrová, Zdechovský.

Proti hlasovali všichni poslanci ANO a Zahradil z ODS, nepřítomen Tošenovský. Mach byl podle jednoho zdroje proti, podle jiného se zdržel. Zdrželi se Pospíšil a komunisté.

Většina Čechů tedy byla pro kvóty !!!

F. Doušek 5.6.2017 19:52

Čerstvě se bouří mladí Tunisané. Zanedlouho jich tu bude ....

J. Denemark 5.6.2017 19:54

Jasně, jako ta tsunami, co ti jí slibuje hradní vožungr už několik let.)

F. Doušek 5.6.2017 20:12

Ten plácá stejné nesmysly jako ty.

J. Denemark 5.6.2017 21:05

Doušek, nevnucuj se.)

P. Götze 5.6.2017 19:51

Naprosti kaspari ti socani. Program mel koncit v zari. Meli si to vyresit v bruseli, kde jim lezou do zadele. Socani uz nevi co by.

J. Denemark 5.6.2017 19:48

Rozpolcené duše vlastenců. "Vlastizrádná vláda přijímá migranty proti vůli svých voličů". "Vláda nepřijme migranty z Afriky. To je populismus". Je to legrace s opravdovými slušnočechy.)

R. Zahler 5.6.2017 20:01

Ale vždyť všichni, i ty, víme, že je to jen předvolební a marketingový tah ČSSD před volbami. Dodnes ČSSD nebyla schopna kvóty odmítnout. Tak proč by jim tu návnadu měl někdo sežrat i s navijákem ?! Pozdě bycha honit nemyslíš ?!

V. Klíma 5.6.2017 20:19

Pozor, vláda kvóty nepřijala a rozhodně se k nim nepostavila naivně vítačským způsobem, jako např. Německo a Rakousko. Dosud jsme legálně přijal pár desítek uprchlíků, z čehož je většina křesťanů z Iráku.

R. Zahler 5.6.2017 20:28

Uprchlíci by se přijímat měli, protože jsou to lidé v zoufalé situaci ! Migranti v přijetí mohou jen doufat, nemohou a nesmí se přerozdělovat - je to věcí každého státu, kolik jich, podle potřeby, přijme ! Pokud vím, tak migranti nemají oporu v žádném lidskoprávním dokumentu !!!

V. Klíma 5.6.2017 20:42

Mladí muži s iPhony rozhodně nejsou lidé v zoufalé situaci.

Lidé v opravdu zoufalé situaci se do Evropy většinou ani nedostanou, protože na to nemají peníze nebo je po cestě obere převaděčská mafie (jejíž obrat se odhaduje na 5 miliard USD ročně).

P. Pruner 5.6.2017 19:46

>Správné rozhodnutí vlády. Jen my zbavení veškerých iluzí o politicích našich i zahraničních se ptáme, co bude po září a po volbách ? Lidovcům věřím na 0%, ČSSD tak na 20% a ANO max na 50%. Přejme si proto, aby nepominutelnou sílu získaly ve volbách strany imigračně-skeptické jako Okamura a Robejšek.

>Když pozoruji situaci v sousedním Německu, tak protiimigrační AfD je cílem sprostých útoků médií a politiků hlavního proudu. Nyní před volbami si ale jejich odpůrci kupodivu osvojili část slovníku AfD. Naivní Němci jim to zřejmě zbaští a věčná kancléřka paní Merkelová opět povede Německo s cílem vést celou EU. Jako o vůdkyni už o ní média píší. V situaci, kdy socialističtí a zelení politici jsou daleko horší a více proimigrační je to logické.

J. Denemark 5.6.2017 19:53

A takové naděje jsi svého času vkládal do SPOZ, zemanovče. A kde je jim konec. Jen ten hradní vožungr ti zůstal. Robejška čeká podobný osud a Okamura? Ten dostane svých 5% a dál bude za státní prachy vyřvávat bláboly pro tupce jako jsi ty.))

P. Pruner 5.6.2017 20:06

Vy nedržíte oranžový smutek ?

J. Denemark 5.6.2017 21:02

Ne, ta strana už drahný pátek není můj šálek kávy.)

J. Šejnoha 5.6.2017 19:43

Škoda že volby nejsou každého půl roku.

Lepší by byla odvolatelnost politiků !

J. Jelínek 5.6.2017 19:36

kdy vstoupí v platnost postavení mimo zákon všech lidskoprávních, multikulturních a příbuzných neziskovek a jiných protistátních a extrémistických organizací?

Č. Ludvík 5.6.2017 20:08

A kdy bude možné zbavit volebního práva hlupáky, jako jste vy?

J. Jelínek 5.6.2017 22:02

hlupák se pozná zcela bezpečně podle toho, že neustále pobekává: Lidská práva, sociální jistoty, multikulty, kulturní obohacení od opic.

R. Langer 5.6.2017 20:17

Ten platí už dávno, ale neuplatňuje se. Bohužel.


Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...