Středa 12. května 2021svátek má Pankrác 19 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku

Vláda řekla dost. Česko už nepřijme žádného migranta na základě unijních kvót

Česká republika na základě unijních přerozdělovacích kvót nepřijme už žádné migranty z Itálie a Řecka. Vláda systém kvót označila za dysfunkční a ke svému kroku se rozhodla i na základě zhoršené bezpečnostní situace. Novinářům to po jednání kabinetu řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Představitelé opozice s dnešním rozhodnutím vlády souhlasí. Ministerstvo vnitra bude nyní připravovat obranu pro případné řízení, které by mohla kvůli nedodržování závazku vyvolat Evropská komise.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fohl 5.6.2017 18:41

V roce 1968 k nám přišli Rusové asi přes trampolinu, že! A oni sem ani nemusí chodit, stačí na to bohatě ruská pátá kolona v České republice, konečně i hrad se v tomto směru očividně snaží, jak notoricky známo!

J. Nový 5.6.2017 18:50

Zase pod ruskou nadválu, jak v r. 1990 - 2003?

J. Bouldergeist 5.6.2017 17:32

Tak nakrknou zloděje Blbiše,, nebo nakrknou Tebe???

P. Hájek 5.6.2017 18:38

Když si budeme dobře hospodařit (vylučuje zaprvé Babiše, a zadruhé i Socany), žádné dotace nepotřebujeme... Beztak to jsou jenom drobné...

P. Boko 5.6.2017 17:14

Pan Sodovka chce zachránit preference, ale tohle řekla už většina stran před dvěma měsíci, kdy si Zeman dělal legraci z Angely (nezvi své hosty na oběd k sousedům).

J. Novák 5.6.2017 17:13

Chovanec mluvil o 'nedodržování závazku'. To je pro mě nová informace. Doposud se vždy mluvilo pouze o tom, že byli jsme přehlasováni na právně pochybné úrovni ministrů vnitra, což není to samé jako se k něčemu zavázat. Nebo se snad Sobotkova vláda k vnucenému přijetí imigrantů tajně a dobrovolně zavázala?

V. Braun 5.6.2017 17:12

Tak ČR nebude dále aktivní? Jako by někdy aktivní byla. Chovanec nejen nepřijímal uprchlíky, smutné ale u populisty pochopitelné, ale také v minimální míře vysílal imigrační úředníky, maximálně vyslal pár policistů aby zapózovali na hranicích.

J. Machač 5.6.2017 17:11

Civilizovanýsvět se musí smířit s tím, že muslim je vyznavač islámu a islám má jedinýpramen víry Korán, který byl a je pro muslimy neporušitelný zákon. Za jehoporušení jednotlivcem, trest smrti a v případě střetu sunitů a šíitůobčanská válka. Evropa je postupně okupována sunity a šíity, kteří společně káží džihád, tedy svatou válku. Obě islámskéfrakce sdílejí sen o tom, že celý svět se jednou dostane pod vládu islámskýchzákonů šárie. Je to válka a nepřítel je jasný – islám a jeho vyznavačimuslimové.

KoránSura 4.89.

Apřáli by si, abyste se stali nevěřícími, jako jsou oni, a abyste byli stejní.Neberte si mezi nimi přátele, dokud se nevystěhují na stezku Boží! A jestližese obrátí zády, pak je chyťte a zabte, kdekoliv je naleznete! A neberte si znich ani přátele, ani pomocníky.

V. Braun 5.6.2017 17:15

Další odborník na islám a Korán. Tak neporušitelný říkáte? A co takový muslim, který sice obecně nejí vepřové ale opečenou slaninku si dá? Měl jsem čest s takovým chvilku pracovat, prima chlap.

M. Jandáková 5.6.2017 17:41

Paní Poláková má prima arabského zubaře. Ona jako Vy nechápete rozdíl mezi tématy "mezináboženský dialog umírněných jednotlivců" a "kooptace (nejen svaté) války na naše území".

V. Braun 5.6.2017 20:08

No vida paní Jandáková. Znamená to, že podle vás mohou existovat i umírnění muslimové?

S. Hammer 5.6.2017 18:19

No takže: Džihád není výraz pro fyzický boj, ale pro cestu muslima k víře v jednoho boha.

Tento verš ovšem patří jasně a srozumitelně k událostem mezi Mekkou a Medínou. Verše předchozí i následující to jasně vysvětlují. To jste trefil capa.

P. Hájek 5.6.2017 18:40

No a my se zatím smíříme s tím, že máš okupovaný mozek....

N. Marek 5.6.2017 17:05

ČSSD se takto snaží zachránit preference? Ubohé.


Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Procházku vypnu, slibuje Rakić. Uznávaný sudí analyzuje: Dokázal by to, ale...

Rakušan Aleksandar Rakic si už Jiřího Procházky všiml. A chce mu v UFC srazit... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Z Jiřího Procházky se mezi konkurenty polotěžké váhy UFC (93 kg) stává žádané zboží. O novou dvojku divize si hlasitě...

Nejproočkovanější země světa zavádí tvrdá opatření. Covid mají i očkovaní

Ruská vakcína Sputnik V. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na Seychelách vyskočil součet všech případů za více než rok pandemie v posledních třech dnech o třináctinu. Problém je...