8. července 2019 16:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vláda rok od svého jmenování splnila 28 procent úkolů z programu, nejvíce v oblasti obrany

Andrej Babiš na jednání sněmovny o důvěře vlády. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrej Babiš na jednání sněmovny o důvěře vlády. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha Vláda podle vlastních statistik dosud splnila 184 z 653 úkolů, které vyplývají z jejího programového prohlášení. Uvádí to dokument o plnění programu, který kabinet připravil u příležitosti ročního výročí od jmenování. Nejvíc procent úkolů splnila ministerstva obrany (44 procent) a financí (43), nejméně naopak ministerstvo dopravy (18).

Vláda v pondělí materiál schválila, hodnotit svou práci by měla podobným způsobem každého půl roku, řekla novinářům po jednání ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Vicepremiérka Schillerová novinářům řekla, že kabinet v pondělí zprávu dopodrobna neprobíral. „Sjednotili jsme se na metodice, struktuře materiálu,“ uvedla. Kabinet se podle ní na pondělním zasedání shodl, že statistiku bude v budoucnu vypracovávat každých šest měsíců.

Kabinet ve zprávě kalkuluje s tím, že od jmenování vlády, které se uskutečnilo loni 28. června, je zhruba v 31 procentech svého mandátu před koncem volebního období. Za tuto dobu splnil asi 28 procent úkolů, vyplývá z dokumentu. Statistika nijak nezohledňuje náročnost úkolů a termíny jejich plnění.

Doprava doplácí na to, že má 91 úkolů, zdaleka nejvíc ze všech příslušných ministerstev a úřadů. Pod Danem Ťokem a jeho nástupcem Vladimír Kremlíkem (oba za ANO) jich dosud resort splnil 16. O jeden procentní bod jsou na chvostu žebříčku úspěšnější ministerstva průmyslu a kultury s 19 procenty splněných úkolů.

Procentuálně je v plnění úkolů nejdál ministerstvo obrany, které splnilo 12 z 27 úkolů. Přes 40 procent se dostalo ještě ministerstvo financí se 23 splněnými zadáními z celkem 53, třetí ministerstvo spravedlnosti pak dosáhlo na 40 procent.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.