15. října 2012 18:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vláda změní 'akcenty svého programu', reagoval Nečas na prohrané volby

Zleva místopředseda ODS Alexandr Vondra, předseda senátorského klubu strany Richard Svoboda a předseda ODS Petr Nečas 15. října na briefingu po zasedání Výkonné rady ODS.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva místopředseda ODS Alexandr Vondra, předseda senátorského klubu strany Richard Svoboda a předseda ODS Petr Nečas 15. října na briefingu po zasedání Výkonné rady ODS. | foto: ČTK

PRAHA Premiér Petr Nečas (ODS) seznámil širší vedení ODS s návrhem kompromisu k vládnímu daňovému balíčku. Podle něj by měl být přijatelný uvnitř ODS i ve vládní koalici. Podrobnosti o návrhu nechtěl nyní zveřejňovat.

Vláda podle předsedy ODS musí reagovat na prohrané krajské volby a na to, že má jen velmi křehkou většinu ve sněmovně. Kabinet proto prý změní "akcenty svého programu". Nečas to řekl novinářům po vypjatém jednání výkonné rady ODS, která hodnotila neúspěšné volby.

ČTĚTE TAKÉ:

"Seznámil jsem členy výkonné rady s kompromisním návrhem, který je podle mého názoru takový, že by byl dojednatelný uvnitř ODS, ale i s koaličními partnery," řekl Nečas po jednání grémia. Vládní stabilizační balíček, který obsahuje vyšší DPH a další změny posilující státní rozpočet, odmítla šestice poslanců ODS. Vláda ho poté předložila ve stejném znění a spojila s ním důvěru. S rebely nyní vedení ODS o balíčku vyjednává. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) vládní návrh měnit nechtěl.

Nečas novinářům také řekl, že na jednání výkonné rady ODS nezazněla výzva, aby rezignoval. Odpovídal také na dotaz, co říká návrhům, aby se prezident Václav Klaus vrátil do ODS jako její čestný předseda. "Primárně ta chuť k tomu kroku musí být od toho, kdo by tu funkci měl. Pan prezident, když oznámil svůj odchod z ODS, tak ho označil za definitivní, samozřejmě pokud by se toto změnilo, tak jsou to věci, o kterých je racionální uvažovat," řekl Nečas.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz