Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 15 °C jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Vládnou nám neumětelové, hřímal na demonstraci šéf odborů

V centru Prahy se v sobotu sešlo několik stovek demonstrantů, kteří protestovali proti chystaným vládním reformám. Změny připravované kabinetem ODS, TOP 09 a Věcí veřejných podle organizátorů z iniciativy ProAlt zhorší životní úroveň většiny obyvatel. Akci podpořili opoziční sociální demokraté a zástupci odborů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Frgalova 7.3.2011 15:39

kafemlejnky

božínku to je tak těžké pochopit, že iks% se strhává z naší mzdy, ypsilon% jde z firemních peněz na ZVLÁŠTNÍ PRUBĚŽNÝ důchodový účet, kde každý měsíc je KONTO důchodu vyčerpáno, a že poslední roky je toto konto PŘEČERPÁNO ?

To je fakt tak těžké pochopit že na důchody neskládá peníze STÁT ale MY? To fakt tak těžké pochopit, že to jeden z málo účtů, kde se nedá KRÁST, že se z něj nehradí nic jiného než důchody ? To je fakt tak těžké pochopit, že dlchodový účet NEMÁ s daněmi nic společného, že se tam daně neposílají? Ano, daně jdou do SR a zde se s nimi dějí kejkle, ale i kdyby z nich chtěla vláda poslat něco na účet SZ, nejde to, protože by na to musel být nějaký speciální zákon, možná na světě ojedinělý.

L. Boháč 7.3.2011 16:20

Re: kafemlejnky

Pani Frgalová, nepematujete si náhodou kdy se z důchodového fondu bralo na něco jiného než na důchody? Nevíte zda na tuto transakci nebyl potřeba také nějaký zákon a nébo stačilo pouhé odhlasování poslanců. Vysvětlete rád bych to věděl .

L. Bulvová 7.3.2011 13:37

houf

vladne  nám houf zlodějůůůůů.neumětelové to  bych  neřekla  vyčuraný jsou  tedy řadně!

V. Kolman 7.3.2011 12:46

VLÁDNOU NÁM NEUMĚTELOVÉ, HŘÍMAL NA DEMONSTRACI ŠÉF.....

....od pana Zavadila bych nečekal takovou míru sebekritiky :-))

F. Eliáš 7.3.2011 10:54

Lidé rozumní,

kteří si nepřejí, aby jejich děti živořily, jsou pro vládní škrty. Odboráři, kteří přejí svým dětem, aby pomřely hlady, povykují proti škrtům.

J. Kotalík 7.3.2011 9:49

Demokracie

To, o čem mluví, jako že to vláda "zbabrala", je přesně to, co měly dané strany, které byly zvoleny do vlády, v předvolebním programu. Ve volbách dali lidé dost jasně najevo, že to tak chtějí, ač v různých variantách. To, co se děje, je kompromis mezi těmito třemi názorovými skupinami, respektive mezi stranami, co tyto názory zastupují.

Takže, co si ten chlápek sakra dovoluje navážet se do toho, co chce demokratická většina?! A jménem koho to proboha "hřímá"? Jménem lidu? Těžko. Jménem odborů? Možná. Ovšem, na té demonstraci bylo...kolik že lidí? No, jak je vidno, asi to zas tak moc "lidu" neštve...

R. Buršík 7.3.2011 8:13

proč to nepoloží žvanil?

V. Michl 7.3.2011 1:45

Kdo dnes toho bývalého soudruha

poslouchá? Ani se neptám a ani si nebudu odpovídat.

L. Boháč 6.3.2011 23:58

Vážený.

Vážený pane Zavadile, vládnoucí lidé nejsou neumětelové a ani lidi co neumějí. Jsou to naopak lidé zdatní kamuflovat svoje činny na kterých dokonale profitují. Pochopte, že když někde něco vezmou, tak se to tam musí nějakým způsobem zase alespoň částečně vrátit . Nedivte se potom reformám, které jsou proto tak nutné. Když se podíváte na to, kolik lidí se podílí na korupčním jednání, podvodech aj. tak Vás nemůže překvapit, že v eráru nejsou peníze. Jen se podívejte kolik lidí brání na diskusních fórech tento systém a můžete potom odhadnout kolik lidí na tomto systému profituje třeba nezákonným způsobem. Pár jedinců věří, že je tento systém nutný, ostatní se brání, protože při změně by přišli o svoje výhody. To je ta celá pravda o naší politické scéně a naši rádobydemokracii .

m. chlápek 6.3.2011 16:02

ten šéf odborů

je taky "znalec", Neumětely jsou vesnička severně od Příbrami.. Že by tedy celá vláda byla odtamtud? Pokud vím, tak premier je z Rožnova p.R. Taky to takhle hloupě mohl napsat ten "pražskej redaktorskej... "

I. Simacek 6.3.2011 11:04

stát nemá peníze na důchody

Ve státní kase jsou pouze peníze nás všech. Spíš by tam měli být.Ale proč tam asi nejsou? Je veřejně známé,že 10% bylo použito určitou skupinou lidí na úplatky.Jsou to řádově stovky miliard.Začněte přemýšlet,kdo vám před nosem krade vaše peníze bez rozdílu vašeho politického smýšlení a proč vlastně není nejen na důchody? Přestaňte se chovat jako stádo ovcí.

R. Hledík 6.3.2011 11:21

Re: stát nemá peníze na důchody

mé přesvědčení, že český lid ztrácí na inteligenci, vzdělanosti, zato zlodějen, podvodů, chtivosti všeho, lhaní--- přibývá. Všichni jsou okrádáni a českými městy se plazí tisíce sešlých tuberáků, nepotkáš automobil ani slušně vypadajícího usměvavého člověka. Rozčílené davy kráčejí s rudou vlajkou nad hlavou vpřed za vítězstvím nad zdravým rozumem!!

m. chlápek 6.3.2011 15:59

Re: stát nemá peníze na důchody

Šimáčku, Šimáčku! Co ty hrubky v Tvém psaném příspěvku? Kolik obecných jsi  ráčil absolvovat? 

O. Sekl 6.3.2011 8:28

Kde brát, Zavadile ?

Nechť nám tedy umětel Zavadil poví, kde šetřit.Snad i socánci (až na Špidlu Zdrojejsou)uznávají, že stav státních financí je tristní.Platy snižovat NE, daně zvyšovat NE, důchody valorizovat ANO, nemocenskou ANO, lékařské poplatky N E....

Vše řešit zdaněním bohatých a zvýšení odvodů firem ???To může vyprávět souvěrcům na odorářských schůzích- že to nevyjde, ví i socanský ekonom Mládek.

Zkrátka a dobře, dle vzoru odborářů na celém světě : pouze kecy kecy kecy.

R. Buršík 6.3.2011 17:54

Re: Kde brát, Zavadile ?

Zavsdil řekne asi CEZ pořád to mele dokola, však si ho odboráři platí!!! dodá opostihme ODS, další prvici a vripně se vyhne některým oranžovým zlodějům.

R. Buršík 6.3.2011 17:56

Re: Kde brát, Zavadile ?

dobrý bylo jak mu na vystoupení vešeně odtáčela mikrofomy oborářská sestra, zasmál sem se.

J. Balcar 6.3.2011 7:56

Rada odborářům

Nikdo vás nezvolil. Jste banda samozvanců. Jestli chcete mít nějakou legitimitu, kandidujte v příštích volbách a nechte se zvolit. Takhle jste na úrovni spolku zahrádkářů.

Hodnotit výsledek reformy ještě než začala? To dokáží  jen Seifertové.

J. Vašáková 6.3.2011 19:10

Re: Rada odborářům

Velký souhlas.

G. Seifert 5.3.2011 23:19

Reforma.

Jestli tohoto kočkopsa někteří lidé považují za penzijní reformu, k smíchu, dosti tristní výsledek po pětileté vládě pravice v Česku.

O. Sekl 6.3.2011 8:49

Re: Reforma.

Penzijní reforma je problém na celém světe.Ať průběžný nebo spořící model, vždy budem kompromisem.Zásadní problém je v tom, že méně vydělávající lidé (převážně levicové orientace- nemíním to nějak pejorativně) na důchodu vždy vydělají, neboť za celý profesní život do něj nevloží tolik, kolik poté vyberou.To je nikým nepopíraný fakt.

Poté se začně hovořit o solidaritě mezigenerační, chudých s bohatými atd atd.Tudíž VŽDY musejí vznikat kočkopsi.

R. Hledík 5.3.2011 22:37

Prosím

zcela nedávno vyšel článek o soudruhovi Zavadilovi, kde popisuje jeho povahu a chování jeho vlastní dcera. Normální, slušný člověk by po zveřejnění svých velmi špatných až společensky neúnosných vlastností (( členem své rodiny)), zalezl pod zem a pohyboval se výhradně městskou kanalizací. Ne tak soudruh předseda.Stádo otupělých ovcí  poslouchalo ty žvásty a lži a dokonce mu pár lidí i zatleskalo. Jak se říká:: svůj svého si hledá.

J. Denemark 5.3.2011 22:15

Zavadil má pravdu....

...a ejhle, pravicový kretenismus v podání známých rozumbradů Bureše, Čížka, Douška, Klimenta a dalších jal se okamžitě vytvořit tzv. diskuzní pravý dav tohoto fóra, zřejmě jako protipól zmíněným demonstrantům a vymlátit do klávesnice, cože si odboráři dovolili kritizovat tuto vládu a jak že ten komunální odpad s lůzou (zřejmě rudou či oranžovou) skáče odborářům na špek. Člověk se musí zoufalství těchto diskutérů smát, nic jiného zde není na místě. Jen na okraj, pravá parto. Ty nesmysly, které vláda v posledních dnech a týdnech prezentuje a vzápětí mění, či upravuje a které tak neskromně pojmenovala penzijní reforma (nesmyslné sjednocení dph na 20% s tím jdoucí ruku v ruce) už kritizuje nejeden renomovaný ekonom včetně slavného NERVU. Dokonce i hradní inženýr a guru české pravice povytáhl obočí nad tou rychlokvaškou.)) ale já vás v podstatě chápu..je třeba bojovat do konce, aby se neprofláklo, že někdo z někoho udělal blb ce.)

R. Buršík 6.3.2011 8:09

Re: Zavadil má pravdu....

na vás reagobat jak na ostatní a poobné nýmandy, když žrereš ze společného, neprskej!!

V. Prokeš 6.3.2011 17:35

Re: Zavadil má pravdu....

Pane Buršíku, nechci Vás urazit, ale měl byste si dávat pozor, když hodláte diskutovat, abyste nebyl podnapilý. Jinak si nedovedu představit,  co je příčnou smyslu nedávajících příspěvků.

R. Buršík 6.3.2011 17:40

Re: Zavadil má pravdu....

jasné a mánička vlasy, odhadl jste mne přesně zrovna jak já vás a píchám si! Příště prosím k tématu!!!!

J. Bell 6.3.2011 10:41

Re: Zavadil má pravdu....

J. Denemark

Pane Denemark  Je az zarazejici jak sproste napadate lidi kteri s Vami nesouhlasi.Stale zde napadate pana na hrade ,ale jak se zasklebi pro Vas hned je Vam  blizky...

L. Kalina 5.3.2011 19:00

panové z ČSSD

Oblíbná dvojka Špidla "zdroje jsou" a Sobotka, který je nenašel.  

V. Prokeš 5.3.2011 18:36

Odbory chtějí mluvit do všeho!

Pane Zavadile, hlavně že Vy jste umětel.

J. Vavera 5.3.2011 18:04

Tak nevím, kdo neumí počítat

  Je rozdíl mezi 200 a 1000 a tento počet se dá snad odhadnout. To ale není podstatné, i kdyby jich tam bylo dvakrát tolik, přesto to není většina. A jak správně napsal jeden z "předřečníků" bossům jde o koryta a ne o lidi.

A. Gucko 5.3.2011 17:15

Co chceme ?

Tak se podívejte do VB co se tam děje? Po neschopné vládě tam taky přišla vláda v čele s Cameronem, taky chce reformovat, dělá stejné kroky jako ta česká.

A co se tam děje? Ekonomika začíná stagnovat, jelikož takové zatížení lidé nemohou unést a šetří peníze. Lidé se začínají bouřit.

Chceme stagnující ekonomiku a lidi v ulicích?


Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...