5. března 2012 10:31, aktualizováno  14:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vlak se srazil s kamionem. Pět zraněných

Vykolejený vlak u Velkých Pavlovic na Břeclavsku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vykolejený vlak u Velkých Pavlovic na Břeclavsku | foto: ČTK

VELKÉ PAVLOVICE (BŘECLAVSKO) U Velkých Pavlovic na Břeclavsku se srazil dnes před 08:00 motorový vlak vezoucí kolem 25 pasažérů s nákladním autem. Pět lidí bylo při nehodě zraněno, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Železniční trať byla v místě nehody pět hodin neprůjezdná.

Zranění utržili strojvedoucí, řidič nákladního auta a tři cestující. Jedna žena prý při střetu vypadla z okna vlaku. Všechna zranění jsou ale jen lehká. Jen čtyři poranění skončili v nemocnici. Řidič nákladního auta utrpěl šok.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Osobní vlak směřoval z Hodonína do Zaječí na Břeclavsku. Nehoda se stala na železničním přejezdu, který nechrání závory a na němž je světelná signalizace. Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že světla byla v provozu, uvedl mluvčí. Inspektoři tuto informaci, klíčovou pro určení viníka, ještě opětovně ověří. Vlak po kolizi vykolejil. Škoda se odhaduje asi na 1,9 milionu korun.

Policie se zabývá případem kvůli podezření ze spáchání nedbalostního obecného ohrožení.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
JUNIOR CATIA SPECIALISTA

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč