25. února 2019 16:33 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vlak mezi Dejvicemi a Veleslavínem usmrtil muže. Železniční provoz byl omezen

Hasiči a policisté vyvedli z vlaku asi 60 cestujících. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči a policisté vyvedli z vlaku asi 60 cestujících. | foto: Hasiči Praha, Twitter

PRAHA Osobní vlak srazil v pondělí odpoledne v Praze 6 mezi stanicemi Veleslavín a Dejvice zhruba padesátiletého muže, který se pohyboval v kolejišti. Při srážce utrpěl zranění neslučitelná se životem, lékař mohl už jen konstatovat smrt, uvedl mluvčí pražské záchranné služby Ondřej Franěk.

Hasiči společně s policisty z vlaku evakuovali asi 60 lidí, provoz na trati spojující Prahu s Kladnem a Rakovníkem byl omezen.

Neštěstí se stalo v blízkosti ulic U dráhy a Starodejvická poblíž železničního přejezdu, vyplývá z informací záchranářů.

Hasiči na Twitteru uvedli, že s policisty vyvedli z vlaku zhruba šedesátku cestujících. Případ poté předali policii a hasičům Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).

25.února 2019 v 15:44, příspěvek archivován: 25.února 2019 v 16:30

Hasiči společně s @PolicieCZ provedli evakuaci asi 60 osob z vlaku. Případ jsme předali policistům a jednotce HZS @SZDC_info https://t.co/zxMIyEvABb

Provoz vlaků byl kvůli nehodě omezen, podle webu Českých drah nejezdí vlaky mezi stanicí Praha-Veleslavín a Praha-Bubny Vltavská. Cestující mají v tomto úseku využít městskou hromadnou dopravu. Některé spoje nabraly značné zpoždění, například rychlík Lány jedoucí z Prahy do Rakovníka podle odhadů až dvouhodinové.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz