Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Smrtelná srážka dvou vlaků na Teplicku stále komplikuje provoz. Pracovníci od sebe oddělují soupravy

U nehody zasahovaly dvě sanitky a vrtulník, který se vrátil prázdný zpět na základnu. foto: HZS Ústeckého kraje

Teplice - Oddělení lokomotiv po nedělní kolizi dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku se zatím nezdařilo. Ke kolosům míří jeřáb, jenž stroj Unipetrolu, který po nehodě vzplál, nadzvedne a přemístí na trávu. Koleje jsou poškozené. Poté pracovníci mašinu rozřežou. Lokomotivy by měly být rozděleny v úterý v noci. Na místě to zjistil fotoreportér ČTK.
  13:50aktualizováno  20:03

Škoda na strojích byla odhadnuta bezmála na 50 milionů korun. Nehoda si vyžádala život strojvůdce, druhý byl převezen se středně vážným zraněním do nemocnice.

V úterý ráno ve 4:00 skončilo odčerpávání plynu z vykolejených cisteren, dopoledne pracovníci vraceli na trať vykolejené vozy, řekla mluvčí Správy železnic (SŽDC) Nela Friebová. Po rozdělení lokomotiv bude nutné odtěžit kontaminovanou zeminu kvůli úniku nafty a následně se bude trať opravovat. Práce potrvají asi do pátku 9. dubna.

Požár hasiči již zlikvidovali. Vlak, který vzplál, vezl propanbutan, druhý...
Na místo míří čtyři inspektoři Drážní inspekce, kteří budou šetřit příčiny a...

Neštěstí zřejmě mohl zabránit jeden ze strojvedoucích, který nezastavil před návěstidlem. „Nákladní vlak měl zastavit před návěstidlem, což se nestalo. Nenašli jsme žádnou chybu na zabezpečovacím zařízení,“ řekl v neděli generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Provoz na trati mezi stanicemi Bílina a Úpořiny je přerušen. Na trati běžně jezdí jak osobní, tak nákladní přeprava. Vlaky na trasu podle Kučery nevyjedou ještě několik dní.

Nehoda se stala v neděli krátce po 14:00. Jedna lokomotiva vzplála, vezla propan-butan, druhý vlak náklad s uhlím. Náklad hořícího vlaku se podařilo hasičům od plamenů uchránit. Na místě zasahovalo devět jejich jednotek.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat