22. května 2019 10:52, aktualizováno  13:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vlaky mezi Prahou a Plzní už jezdí, plynaři zastavili únik plynu v Králově dvoře

Vlak Českých drah, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak Českých drah, ilustrační foto. | foto: Škoda Transportation

Králův Dvůr (Berounsko) V Králově Dvoře na Berounsku ve středu dělníci při výkopových pracích poškodili plynové potrubí. Kvůli masivnímu úniku plynu byl zhruba na hodinu a půl zastaven provoz vlaků na blízké trati Praha-Plzeň, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Podle mluvčí berounské policie Marcely Pučelíkové nemusel být nikdo evakuován. Příčinu a okolnosti havárie policisté zjišťují.

Událost se stala po 09:00 poblíž Tovární ulice a náměstí Míru. „Zjistili jsme, že se jedná o masivní únik plynu, z toho důvodu jsme požádali o uzavření železniční tratě, která je hned vedle,“ uvedl Svoboda. Plynařům se kolem 10:30 podařilo poškozené potrubí uzavřít a provoz vlaků mohl být obnoven.

K asistenci byli přizváni také policisté, vyslali na místo dvě dopravní hlídky a uzavřeli ulici. „Kolegové z obvodního oddělení v Berouně se případem dále zabývají, zjišťují příčinu a okolnosti,“ dodala Pučelíková.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz