Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Porucha vedení zastavila na sedm hodin vlaky na koridoru v České Třebové

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Porucha trakčního vedení zastavila v noci na pondělí vlaky na hlavním koridoru v České Třebové. Omezení se týkalo desítek spojů, včetně rychlíků a mezinárodních vlaků. Provoz byl obnoven po deváté hodině, doprava stála sedm hodin.
  7:10aktualizováno  9:27

„Na tratích Praha–Olomouc/Brno, ve stanici Česká Třebová, došlo k poruše trakčního vedení. Provoz dálkových i regionálních elektrických vlaků je aktuálně přerušen,“ informoval dopravce v pondělí brzy ráno.

Na hlavním koridoru tak neprojel ani jeden vlak. Trakční vedení bylo mimo provoz sedm hodin. „V 9:07 byl provoz obnoven po dvou traťových kolejích,“ uvedl mluvčí hasičů Správy železnic Martin Kavka.

„Podle informace od dispečera došlo před 02:00 k prasknutí napínacího lana trakčního vedení a jeho pádu do kolejiště,“ sdělil Kavka.

Situaci pak zkomplikovalo najetí nákladního vlaku do poškozených drátů. Na opravě se pracovalo podle Kavky od chvíle, kdy byl zhruba v 04:00 vlak vyproštěn.

Některé noční vlaky nabraly kvůli omezení podle webu Českých drah až tříhodinové zpoždění. V úsecích Choceň - Česká Třebová a Česká Třebová - Ústí nad Orlicí byla zavedena náhradní autobusová doprava. Vlaky s nezávislou trakcí mohly podle Kavky úsekem jezdit sníženou rychlostí.

Autoři: ,

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...