Sobota 29. ledna 2022, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vlasák: Body týmu jsou víc

Česko

PRAHA Pozor, na led vjíždí smrtící plzeňské trio Petr Vampola, Martin Straka, Tomáš Vlasák. Trenéři soupeře bystří a nervozitou si v tom okamžiku zpravidla stírají z čela pot. Tihle tři chlapíci letos nastříleli téměř polovinu branek plzeňského týmu a jejich absolutní dominanci v kanadském bodování extraligy jim narušuje na třetí příčce pouze třinecký Polanský. Na špici statistiky se pak vyhřívá Tomáš Vlasák (33), muž protřelý hokejovými boji v šesti státech.

* LNV čem tkví kouzlo vašeho bombardovacího útoku?

Na ledě jsme si sedli a dokážeme si vyhovět. S Martinem si pak rozumím i lidsky. Mrzí mě ale, že naše mužstvo trochu tápe. Pohled na kanadské bodování je sice příjemný, ale když je hokejistovi 33 let, tak se na tyhle věcí dívá jinak než ve dvaceti. Teď už samozřejmě vím, že vše je založené především na úspěchu mužstva.

* LN Myslíte si, že je důležité, aby spoluhráči z lajny spolu kamarádili i mimo led, jako třeba Martin Procházka s Pavlem Paterou?

Asi ne. Případů, že se ti tři z útoku zrovna nestýkali a na ledě se jim všechno sešlo, by se našlo dost, stejně jako příběhů, kdy si rozuměli i v životě. Bývá to individuální.

* LN Na kafe tedy spolu nechodíte?

Ani ne, ale samozřejmě se spolu normálně bavíme. Třeba Martin má dost práce i mimo led. Dost se věnuje manažerské práci i rodině.

* LNV čem vy osobně vidíte největší přínos Straky pro mužstvo?

Jednak je superhráč, navíc i hrozně dobrej člověk. Říká vše na rovinu tak, jak by to asi mělo v životě být.

* LN Vaše bilance je velmi podobná; hecujete se někdy mezi sebou kvůli nasbíraným bodům?

Vůbec ne. Spíše máme starosti s tím, aby mužstvo šlapalo a my začali vyhrávat. Co nám bude platné, když třeba pět hráčů z Plzně povede kanadské bodování, když budeme s mančaftem někde na konci tabulky...

* LN Vaše trio se dost liší v počtu nasbíraných trestných minut. Straka zatím nebyl ani jednou vyloučený, vy třikrát, avšak Vampola nasbíral již 72 minut. Snažíte se ho někdy umravnit?

Petr je trochu horkokrevnější. (směje se) Dostal už pár desítek, takže mu ty minuty naskákaly...

* LN Plzeň dosud nastřílela nejvíc branek ze všech týmů, ale v počtu inkasovaných gólů patří mezi nejhorší. Čímpak to?

Nevím, tohle se ale s námi táhne už od loňska. Zrovna v pondělí jsme na tohle téma měli poradu. Zcela jistě není problém třeba jen ve hře brankářů či obránců, ale jde i o útočníky a jejich hru dozadu.

* LN Poslední vaší zastávkou v české extralize byla před Plzní Slavia, odkud jste v předminulé sezoně musel odejít. Co cítíte, když proti ní hrajete?

Už dávno nic zvláštního, Slavii chci porazit jako každý jiný tým. Ale fotbalová Slavia, to je moje druhé srdce. Když mám čas, snažím se chodit na každý její zápas.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!