Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Píšťala 25.8.2019 9:34

Co aktivista to individuum práce se štítící ! Taky blbec na entou !

J. Nový 20.8.2019 7:42

A z vás kane nenávist vůči všem, kteří mají jiný názor, než vy.

J. Nový 20.8.2019 7:41

A kdo že je ten "aktivista"?

J. Hrzal 17.8.2019 13:08

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/smrti-mi-vyhrozovali-i-pratele-novinarka-odhalila-hnizdo-ruske-propagandy-kvuli-pronasledovani-odesla-do-exilu-71462

J. Hrzal 17.8.2019 11:34

„Blíží se doba, kdy zrádci a rozvraceči nebudou trestáni jen slovně“.

Tak to už tu jednou bylo.

V. Kain 17.8.2019 7:14

Václavíková, vy to taky v té vaší řepě co nosíte na ramenou musíte mít pěkně vybrané.Podporovat uchýláky a nenávidět patrioty může jenom někdo kdo je rozumu mdlého.Velká škoda,že některý z těch lemplovských rypáků nedostal jablkem do frňáku.

J. Krásenský 16.8.2019 20:35

To se to tu vyrojilo pravdy a lásky... pokud vím, jablko letělo jedno a ani to jsem neviděl a pan Hampl hned vyzval, aby to už nikdo nedělal.

V. Ježek 16.8.2019 15:45

"napadat"? :-D tak to bylo fakt napadení - pár hlášek do megafonu. Úplné ohrožení na zdraví ;-)

A. Novák 16.8.2019 9:21

ztroskotanci a samozvanci...

http://archiv.ucl.cas.cz/index.php?path=RudePravo/1977/1/12/2.png

J. Václavíková 15.8.2019 21:43

Tak hlavně, že Foldyna a Zeman ty dveře najdou. Ale jen proto, aby tam kušnili, do ruky nic vzít neumí.

J. Václavíková 15.8.2019 21:42

Ano, kdo je zde fašista? Ten, kdo napadl aktivisty, ti takzvaní ,,vlastenci".

M. Tichý 15.8.2019 15:23

Nevíte proč jim Jarek Foldyna místo házení jablek radši nedal jazyk? Prý to docela dobře umí....

:)

J. Brožek 15.8.2019 15:19

Myslíte tu fašistickou bojůvku, co šla napadnout pokojné shromáždění lidí s jiným názorem???

J. Brožek 15.8.2019 15:18

Jo a bojůvky těch "aktivistů", kteří pokojné shromáždění jdou napadnout - jako SA za Hitlera. To jsou ti správní fašouni. TI vaši.

J. Brožek 15.8.2019 15:16

Jednoho mrazí když čte o tom, jak "aktivisté" chodí napadat naprosto pokojné shromáždění těch, co mají jiný názor. Takové SA bojůvky. Takže kdo zde jsou fašisti???

A. Javůrek 15.8.2019 15:03

to musela byt komedie, CIA, chemitralis... :D

A. Javůrek 15.8.2019 15:02

bez se lecit

P. Huml 15.8.2019 12:45

...a mentálně slabší proti mentálně silnějším, že...

P. Bohuš 15.8.2019 12:35

Správná Foldynova slova... tak to bylo a tak je to zase dnes.. proto je ČSSD tam kde je...

Zavzpomínal i na zlatá léta sociální demokracie pod vedením Miloše Zemana: „Ministři sociální demokracie věděli, kde má fabrika dveře. To tihle ti ministři a tato skvadra pražské sociální demokracie a Mladých sociálních demokratů v životě nebyla ve fabrice,“ uvedl.

S. Vostřel 15.8.2019 12:05

Kvalitní častuška.

I. Chazar 15.8.2019 9:48

At uz jde o jakoukoliv ideologii, vestinu na jejich pocatku stal zid s umyslem chaotizovat gojimske narody a postavit je proti sobe, povedlo se jim to christianizaci Evropy a Slovanskych narodu, nyni ma biblicky projekt na ovladnuti sveta dalsi trumfy v ruce, postavit proti sobe ideologicky lidi jedne rasy a jednoho naroda komunisty proti kapitalistum, buzny proti nebuznam, ekology proti antiekologum, atd.

V. Sellner 14.8.2019 8:34

Fascinují mě čeští vlastenci se svatojořskou stuhou na klopě. Alespoň, že měli tolik slušnosti a tentokrát ji nechali v kapse. Po pravdě řečeno, vedle těchto, často několikrát rozvedených, zastánců tradiční rodiny, bych se cítil stejně nekomfortně jako v centru Pražské Pride. Tam jde, koneckonců, často o přehánění a předvedení se, kdežto tito pánové, navlečení do maskáčů, se berou smrtelně vážně.

M. Pomichalek 14.8.2019 2:18

Moje druha vyhrada je tato: souhlasim s vasim rozborem soucasne situace, a take s tim ze se to z urcite perspektivy musi zdat jako staveni zabehleho poradku na hlavu, a mozna i chaos. Ale tato perspektiva predpoklada ze konzervativni hodnoty, t.j. hodnoty ktere vy--aspon mi to pripada--obhajujete, jsou nadrizene hodnotam ostatnim. A to je pouze predpoklad ktery neni nijak apriorne dan. Dokazu si predstavit teleologicke smerovani vyvoje spolecnosti z jehoz posledniho hlediska je to co se dnes deje nutne. Nerikam ze to tak je, jen ze si to dovedu predstavit. Co ale rikam je, ze staveni jakychkoliv systemu hodnot do pozice hodnot apriorne danych, a tim padem nadrizenych, neni nicim ospravedlneno.

M. Pomichalek 14.8.2019 2:05

Mel jsem nyni moznost venovat vasemu prispevku pozornost ktery si zaslouzi. Mam dve vyhrady: opet mi pripada ze operujete z predpokladu ktere vam asi pripadaji samozrejme, ale to neznamena ze samozrejme jsou. Ve vasem prvnim prispevku stavite metafyzicke hodnoty proti pozadavkum ega (uspokojeni osobnich, casto egotistickych potreb). Potom opet pokladate rovnitko mezi metafyzicke hodnoty a konzervativni system hodnot. To iedntifikovani metafyzickych a konzervativnich hodnot ovsem neni apriorne dane. Dokazi si predstavit budouci raj na zemi (eschatologicky sen komunistu) jako metafyzickou hodnotu ktera rozhodne neni konzervativni. Nakonec i onen Sokrates, ktereho uvadite, nebyl konzervativni, jinak by ho Atenane neodsoudili k trestu smrti.

M. Pomichalek 13.8.2019 18:05

Nemusite se omlouvat. Ja to povazuji za lichotive ze jste si dal tu praci s artikulovanim vasi odpovedi. To na tomto foru nebyva zvykem. Bohuzel ted nemohu odpovedet na vase argumenty protoze jsem v praci.

Rossi 13.8.2019 17:21

Omlouvám se za dlouhé příspěvky, nějak to nedokáži formulovat stručně. Proto děkuji za trpělivost při čtení.

Rossi 13.8.2019 17:19

A onen výčet změn (viz bod 2) je "tlačen" do školství přes různé granty (a to vidím na vlastní oči). K tomu bych doplnil příklad. V letech 2005-7 jsme v kulturní antropologii (díky nadacím, které to financovaly a grantům, jejichž zadání jste musel respektovat) začali učit, že etnikum není biologická danost, ale kulturní volba. Uběhlo cca 10 let a už se učí, že i pohlaví je volba (tentokrát emoční). Tohle vše vychází z iniciativ zakotvených v rámci globalizované změny názoru myšlení (tedy snahy o změnu paradigmatu). Když tohle vidíte a přemýšlíte jak se tomu bránit, pak brzy zjistíte, že v globálním měřítku nemáte šanci. No tak zvolíte obranu jen v rámci národního celku... A jaká by ta obrana měla být? No tak první co Vás asi napadne je návrat ke konzervativním hodnotám minulosti....A to je vlastně i má odpověď proč vzniklo rovnítko mezi konzervativci a vlastenci....

Rossi 13.8.2019 16:59

2) KONZ. HODNOTY = VLASTENECTVÍ. Zde Vám dávám za pravdu, že vlastenec (milec své vlasti) může zastávat radikálně modernistické (revoluční) názory a ve své domovině je prosazovat ve víře lepších zítřků (viz anarchisté ve staré Rusi nebo Německu v éře Ebertově). To je ale obecné hodnocení dějinné povahy. Dnešní vývoj má svá specifika. Multikulturální globalismus prosazuje nové fenomény. Studenský parlament má už ve školství větší váhu než učitelský sbor (výběr učiva, třídního učitele apod.). Práva rodičů se snižují - práva dětí rostou. Trestní právo má k migrantům víc benevolence než k našincům. Dále, definice rodiny podléhá erozi díky LGBT lobbingu. A v politice se globálním zájmům o evropské struktuře zemědělství, průmyslu, IT technologií, "bezpečnosti obyvatelstva" a farmacii (eliminace východní medicíny) musejí národní zájmy podřídit těm globálním (přesněji korporátním).

Rossi 13.8.2019 16:37

Už jsem se zařekl, že tady nemá smysl reagovat, ale Vy uvažujete dobře, tož se do toho pustím.

1) HOMOSEXUÁL x KONZERV. HODNOTY. Vy vycházíte z předpokladu, že všichni homosexuálové myslí stejně. (Tzn. chtějí rodinu, děti a změnu paradigmatu v tom, že homosexualita je norma.) Není tomu ale tak. Pokud je v homosexuálově duši kladen větší důraz na hodnoty metafyzické (tzn. vidění světa teisty, dharmisty nebo Sokratův názor, že mé zájmy pokud neprosívají celku musí jít stranou) než na hodnoty fyzické (tzn. zájmy mého ega a chtíče musejí mít prioritu, resp. má sexuální anomálie nechť je normou společnosti), pak lze vyvodit, že onen člověk bude konzervativní hodnoty zastávat byť je homosexuál. Můj dlouholetý kamarád (gay) je křesťan. Jeho názorový vývoj byl sice složitý, ale ve zralém věku k takovému přesvědčení (konzervativnímu) dospěl.

J. Václavíková 13.8.2019 13:04

Tragédie to je, ovšem tyhle hurávlastence bych za mládež neoznačila ani náhodou. Chudí duchem spíš.


Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...