Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Folwarczna 12.8.2019 13:13

Ano, proto ta záliba v kůži.

J. Podešva 12.8.2019 12:21

Mohl by mi někdo ze zdejších "bílých heterosexuálních mužů" vysvětlit, co je na heterosexualitě "vlasteneckého" ???

Rossi 12.8.2019 12:41

Asi by Vám to někdo z těch (které tak označujete) i rád vysvětlil, ale bohužel nemůže. A víte proč? Protože tu predikátovou logiku (vlastenec => heterosexuál) implemenoval (a současně vyfabuloval !!!)do nadpisu článku jen a jen autor textu (Bernáth), nikoli ovšem organizátoři akce. Laskavě se tedy obraťte s tímto dotazem na pana Bernátha a příště kromě nadpisu čtěte i text....

J. Podešva 12.8.2019 12:54

Text jsem četl, odpověď nenalezl.

J. Křivan 12.8.2019 13:51

Pane Jiří, příspěvek na který reagujete vysvětluje, že v textu nic o spojení vlastenectví s heterosexuálními muži není, je to jen v tom titulku. Takže jste četl text správně, ale příspěvek nepochopil.

M. Pomichalek 12.8.2019 13:20

"Vlastenecke Setkani," (jak oni to sami nazvali) bylo poradano "Sdružením přátel bílého heterosexuálního muže." Takze zadne vyfabulovani, ale ciste logicka dedukce.

https://www.lidovky.cz/domov/foldyna-jakl-a-spol-se-sejdou-na-vlasteneckem-setkani-program-zacne-msi-pote-prijde-diskuse.A190807_163146_ln_domov_rsa?recommendationId=00000000-0000-5000-8000-000000000000

Rossi 12.8.2019 15:28

Pane Pomichalek, pravdu máte v tom, že logickým postupem (propojením dvou článků) se dá vyvodit, že jakési hnutí bílých heterosexuálů se hlásí k vlastenectví (a organizuje setkání). Ale: 1) původní článek samotný o tom nemluví; 2) a ani ze Sattlerova textu nelze indukovat, že by "Sdružení přátel" tvrdilo, že je jediným nositelem vlastenectví.

Čistě hypoteticky by tedy homosexuál, vyznávající konzervativní hodnoty, mohl docela dobře souznít s oním sdružením. Kdyby ale Sdružení deklarovalo tezi v duchu, že jen bílý a heterosexuál může být vlastenec; ja panečku, tak to by byla jiná.... k tomu zatím ale nedošlo.

M. Pomichalek 13.8.2019 3:45

No ale podle techto lidi je "tradicni ceska rodina" jednim ze zakladnich piliru fungujici spolecnosti (jak je napsano pod jednou fotografii z teto "zahradni slavnosti.") Neumim si dost dobre predstavit jak by vas hypoteticky homosexual vyznaval tuto konzervativni hodnotu. Zajimave ve vasem prispevku je implicitni rovnitko mezi konzervativnimi hodnotami a vlastenectvim. Chcete snad tvrdit ze pouze zastanci konzervativnich hodnot jsou vlastenci?

Rossi 13.8.2019 16:37

Už jsem se zařekl, že tady nemá smysl reagovat, ale Vy uvažujete dobře, tož se do toho pustím.

1) HOMOSEXUÁL x KONZERV. HODNOTY. Vy vycházíte z předpokladu, že všichni homosexuálové myslí stejně. (Tzn. chtějí rodinu, děti a změnu paradigmatu v tom, že homosexualita je norma.) Není tomu ale tak. Pokud je v homosexuálově duši kladen větší důraz na hodnoty metafyzické (tzn. vidění světa teisty, dharmisty nebo Sokratův názor, že mé zájmy pokud neprosívají celku musí jít stranou) než na hodnoty fyzické (tzn. zájmy mého ega a chtíče musejí mít prioritu, resp. má sexuální anomálie nechť je normou společnosti), pak lze vyvodit, že onen člověk bude konzervativní hodnoty zastávat byť je homosexuál. Můj dlouholetý kamarád (gay) je křesťan. Jeho názorový vývoj byl sice složitý, ale ve zralém věku k takovému přesvědčení (konzervativnímu) dospěl.

Rossi 13.8.2019 16:59

2) KONZ. HODNOTY = VLASTENECTVÍ. Zde Vám dávám za pravdu, že vlastenec (milec své vlasti) může zastávat radikálně modernistické (revoluční) názory a ve své domovině je prosazovat ve víře lepších zítřků (viz anarchisté ve staré Rusi nebo Německu v éře Ebertově). To je ale obecné hodnocení dějinné povahy. Dnešní vývoj má svá specifika. Multikulturální globalismus prosazuje nové fenomény. Studenský parlament má už ve školství větší váhu než učitelský sbor (výběr učiva, třídního učitele apod.). Práva rodičů se snižují - práva dětí rostou. Trestní právo má k migrantům víc benevolence než k našincům. Dále, definice rodiny podléhá erozi díky LGBT lobbingu. A v politice se globálním zájmům o evropské struktuře zemědělství, průmyslu, IT technologií, "bezpečnosti obyvatelstva" a farmacii (eliminace východní medicíny) musejí národní zájmy podřídit těm globálním (přesněji korporátním).

M. Pomichalek 14.8.2019 2:18

Moje druha vyhrada je tato: souhlasim s vasim rozborem soucasne situace, a take s tim ze se to z urcite perspektivy musi zdat jako staveni zabehleho poradku na hlavu, a mozna i chaos. Ale tato perspektiva predpoklada ze konzervativni hodnoty, t.j. hodnoty ktere vy--aspon mi to pripada--obhajujete, jsou nadrizene hodnotam ostatnim. A to je pouze predpoklad ktery neni nijak apriorne dan. Dokazu si predstavit teleologicke smerovani vyvoje spolecnosti z jehoz posledniho hlediska je to co se dnes deje nutne. Nerikam ze to tak je, jen ze si to dovedu predstavit. Co ale rikam je, ze staveni jakychkoliv systemu hodnot do pozice hodnot apriorne danych, a tim padem nadrizenych, neni nicim ospravedlneno.

Rossi 13.8.2019 17:19

A onen výčet změn (viz bod 2) je "tlačen" do školství přes různé granty (a to vidím na vlastní oči). K tomu bych doplnil příklad. V letech 2005-7 jsme v kulturní antropologii (díky nadacím, které to financovaly a grantům, jejichž zadání jste musel respektovat) začali učit, že etnikum není biologická danost, ale kulturní volba. Uběhlo cca 10 let a už se učí, že i pohlaví je volba (tentokrát emoční). Tohle vše vychází z iniciativ zakotvených v rámci globalizované změny názoru myšlení (tedy snahy o změnu paradigmatu). Když tohle vidíte a přemýšlíte jak se tomu bránit, pak brzy zjistíte, že v globálním měřítku nemáte šanci. No tak zvolíte obranu jen v rámci národního celku... A jaká by ta obrana měla být? No tak první co Vás asi napadne je návrat ke konzervativním hodnotám minulosti....A to je vlastně i má odpověď proč vzniklo rovnítko mezi konzervativci a vlastenci....

Rossi 13.8.2019 17:21

Omlouvám se za dlouhé příspěvky, nějak to nedokáži formulovat stručně. Proto děkuji za trpělivost při čtení.

M. Pomichalek 13.8.2019 18:05

Nemusite se omlouvat. Ja to povazuji za lichotive ze jste si dal tu praci s artikulovanim vasi odpovedi. To na tomto foru nebyva zvykem. Bohuzel ted nemohu odpovedet na vase argumenty protoze jsem v praci.

M. Pomichalek 14.8.2019 2:05

Mel jsem nyni moznost venovat vasemu prispevku pozornost ktery si zaslouzi. Mam dve vyhrady: opet mi pripada ze operujete z predpokladu ktere vam asi pripadaji samozrejme, ale to neznamena ze samozrejme jsou. Ve vasem prvnim prispevku stavite metafyzicke hodnoty proti pozadavkum ega (uspokojeni osobnich, casto egotistickych potreb). Potom opet pokladate rovnitko mezi metafyzicke hodnoty a konzervativni system hodnot. To iedntifikovani metafyzickych a konzervativnich hodnot ovsem neni apriorne dane. Dokazi si predstavit budouci raj na zemi (eschatologicky sen komunistu) jako metafyzickou hodnotu ktera rozhodne neni konzervativni. Nakonec i onen Sokrates, ktereho uvadite, nebyl konzervativni, jinak by ho Atenane neodsoudili k trestu smrti.

P. Haraším 12.8.2019 13:45

Může se na Vaše moudrosti v diskusi odpovídat nebo všechny příspěvky, které vám nesedí hlásíte redakci?

M. Tichý 12.8.2019 12:18

Jabka jsou dobrý, horší by bylo, kdyby jim chtěl bílý heterosexuál Foldyna zase dávat jazyk jako posledně.

:)

J. Křivan 12.8.2019 12:12

Takové hodně bulvární hodnocení na LN vcelku zajímavé akce, které se jí snaží zesměšnit. Hledat za nikoho nebudu, ale ty příspěvky které jsem četl nezavání současnou pseudoekoligickou pedofilii.

Společenství které si vážila názorů a zkušeností daných věkem vždy naslouchala radě stařešinů a svinským krokem by hnala výrostky kdyby se pokoušeli průběh jejich setkání narušovat.

M. Tichý 12.8.2019 12:20

Jojo, takový ten moudrý stařešina Foldyna...

Ty jsi asi taky musel dostat zamlada spoustu úderů do hlavy jako on, ne?

:)

J. Podešva 12.8.2019 12:20

Dobrý den, pane Křivane. Mohu se zeptat ? Co "vcelku zajímavého" nacházíte na akci lidí, jež sami sebe nazývají "vlastenci" a všem ostatním jen nadávají ? To je jako ta vaše "rada stařešinů", jež všechny, kdož nejsou bílí heterosexuální muži, považují za nepřátele ? Rád se nechám poučit, pane Křivane :-)

J. Křivan 12.8.2019 13:55

Pane Jiří, pokud budete můj příspěvek číst pozorněji, zjistíte, že je v něm zakomponována i odpověď na vaší otázku. Kdo hledá najde.

P. Haraším 12.8.2019 12:01

a kdo jim vydal potvrzení, že patří mezi vlastenecké heterosexuály? Podle jejich článků, knih a vyjádření, jsou něco zcela jiného.

P. Bohuš 12.8.2019 12:17

Ty chceš papír na to že jsi vlastenec a heterosexuál??? Tobě snad už nadobro hrabe !

P. Haraším 12.8.2019 12:25

Mnejen zajímá, kde se dostane přihláška do tohoto spolku bílých heterosexuálních vlastenců, co si pletou českého lva s ruským orlem. Nic víc, Fanouši skuplíků.

P. Bohuš 12.8.2019 12:28

Ty s tím Ruskem už jsi fakt trapný, to tě pořád baví? To už je u tebe nemoc.

V. Kolman 12.8.2019 12:00

Ajta, ajta! Tak stejnopohlavníci si uzurpují právo propagace své sexuální orientace pouze pro sebe? Zajímavé i poučné!

P. Bohuš 12.8.2019 11:56

Proč zase fašisté od duhové mládeže chtěli rozbíjet cizí mítink? Tak to je ta jejich demokracie?

P. Bohuš 12.8.2019 12:02

Proč chtějí vždycky všem co s nimi nesouhlasí rozbíjet jejich akce? Co dělali s Paroubkem Zemanem Babišem a všem kteří nesdílí jejich názory. Musí přijít doba, kdy se jím to musí přestat tolerovat.

J. Denemark 12.8.2019 12:10

Ale jablka po těch mladých aktivistech házeli "vlastenci", Frantíku.)

P. Bohuš 12.8.2019 12:20

Oni něco narušovali, tak dostali právem. Oni byli ti co provokovali. AGRESOR dostal lekci A TAK TO JE SPRÁVNÉ A TAK TO MÁ BÝT!!!


Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...