Protimafiánský útvar začal v roce 2009 vyšetřovat úředníky z radnice Prahy 1. Měl totiž podezření, že za polovinu tržní hodnoty prodávali lukrativní byty v centru města. Výměnou za to jim chodily úplatky. „Z této trestné činnosti měl mimo jiné profitovat i podezřelý Roman Janoušek,“ citovalo Právo zápis policie. Lobbista v kauze tehdy figuroval jako podezřelý.
Důkazy ale policii chyběly, proto si je chtěla zajistit dalším sledováním prodeje bytů. Úředníci totiž údajně měli získat až 20 procent z tržní hodnoty bytu. Jenže když se případ dostal na stůl šéfky státního zastupitelství Hercegové, zastavila ho, tvrdí list. "Ze strany podezřelé bylo konstatováno, že dosud nejsou důvody pro zahájení úkonů trestního řízení a aby prověřování informace nadále pokračovalo ještě před zahájením úkonů," citoval deník vyjádření policie. Policie ji proto nyní podezírá ze zneužití pravomoci úřední osoby.
"Městská státní zástupkyně odmítá, že by kdykoliv kryla trestnou činnost kohokoliv. Navíc osoby pánů Hrdličky a Janouška vůbec nezná. Nikdy s nimi nebyla v žádném kontaktu," uvedla pro Českou televizi mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.
O krytí prodeje bytů na Praze 1 měl údajně vědět i někdejší náměstek vrchního žalobce v Praze Libor Grygárek. „Podezřelá Jana Hercegová informuje podezřelého Libora Grygárka, že příslušníci policie u ní byli a že je s těmi byty vyhodila, další měli probrat osobně,“ napsali detektivové do spisu už v roce 2012. Policie se k Hercegové dostala při vyšetřování kauzy Jany Nagyové, nyní manželky bývalého premiéra Petra Nečase.