18. listopadu 2014 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vnitro se zbavuje problematického lyžařského areálu. Zn. rychle

Areál Eden v Herlíkovicích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Areál Eden v Herlíkovicích. | foto: herlikovice-eden.cz

PRAHA/HERLÍKOVICE Není to tak dlouho, co areál Eden ministerstva vnitra v Herlíkovicích nabízel pobyty na letošní zimní sezonu. Teď je všechno jinak. Žádná sezona se nekoná a lyžařský areál se má prodávat. Oficiálně proto, že se úřadu jeho provoz nevyplatí a dokonce mu ho prý nedovolí zákon.

Redakci se nyní podařilo získat další informaci, která nastiňuje osud herlíkovického areálu Eden. „V tuto chvíli se připravuje převod areálu mezi nepotřebný majetek. Částka tedy zatím není známá, s prodejem se nicméně počítá pro příští rok,“ potvrdil informaci serveru Lidovky.cz mluvčí ministerstva vnitra Jiří Korbel.

Modernizační miliony

Důvody prodeje jsou podle rezortu především ekonomické. „Celková kapacita rekreačních zařízení provozovaných zařízením služeb primárně pro hlavní činnost jako služební akce resortu je naddimenzovaná. S ohledem na charakter areálu EDEN a dosahovaným hospodářským výsledkům bylo rozhodnuto o jeho odprodeji,“ potvrdil informaci serveru Lidovky.cz ekonomický náměstek ministerstva vnitra Jiří Zmatlík.

ČTĚTE TAKÉ:

Do budov a pozemku areálu přitom zařízení služeb v minulosti investovalo milionové sumy. Kromě nově vybavených pokojů se 63 lůžky nebo velké jídelny je v něm i půjčovna sportovního vybavení. Podle Zmatlíka si však přes modernizaci nedokáže areál Eden vydělat ani na sebe. „Vypadá to, že náklady spojené s provozem areálu v zimní sezóně, převyšují případné příjmy,“ konstatoval.

Zákon zakazuje

Zařízení navíc podle něj nedovoluje areál provozovat zákon o majetku státu zakazující provozovat zařízení pouze ve vedlejší činnosti. „Eden se však již řadu let jiným způsobem nevyužívá,“ připustil Zmatlík. Areál by měl jít do prodeje prostřednictvím elektronické aukce.

Server Lidovky.cz nedávno informoval o případu pronájmu firmy SPORTour. Společnost na něm vydělávala, ale servisní organizaci ministerstva vnitra neplatila a dodnes jí tak dluží dva miliony korun. I když peníze jí přiznal soud, peníze zřejmě nikdy neuvidí, protože původní majitel ji přepsal na bílého koně.

Ondřej Golis

Autor

Ondřej Golisondrej.golis@lidovky.czČlánky

BMW Řada 5 3,0...
BMW Řada 5 3,0...

r.v. 2012, naj. 55 000 km, diesel
950 000 Kč (s DPH)