Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vodní slalomáři chtějí z ME přivézt medaile

Česko

NOTTINGHAM Současná elita starého kontinentu bude ode dneška do neděle bojovat v Nottinghamu na mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Také český tým přivezl do Británie kompletní reprezentační tým včetně stříbrných olympijských medailistů Jaroslava Volfa a Ondřeje Štěpánka a kajakářek Štěpánky Hilgertové, Marie Řihoškové a Ireny Pavelkové, které na minulém šampionátu senzačně obsadily kompletní stupně vítězů.

Český tým byl před dvěma týdny v Nottinghamu na umělém kanálu na řece Trent na sedmidenním soustředění. „Osahal“ si nejen vodu, ale také dopravu a bydlení. „Takže když jsme se sem po týdnu vrátili, šli jsme do známého prostředí,“ uvedl reprezentační kouč Jiří Pultera.

Protože se jedná o klasický umělý kanál, měl by českým vodákům sedět. „Závodníci si jen trochu stěžují, že voda je líná, že neteče, že se musí pořád někam tlačit. Je to proto fyzicky náročné,“ řekl trenér. Největší problémy zatím slalomářům dělá silný vítr. „Podle předpovědi se však má na závody uklidnit,“ řekl Pultera.

Těžko se podaří zopakovat absolutní triumf žen, přesto ale slalomáři chtějí přivézt medaile. „Co se povedlo loni, to byla výjimečná situace. Ve slalomu je ale všechno možné,“ prohlásil trenér. Jeho svěřenci se snažili v uplynulých dvou týdnech připravit i na závody týmů, v nichž na minulém ME naopak nezískali překvapivě ani jednu medaili. „Snažili jsme se na to zaměřit, i když bylo málo času,“ řekl kouč.

Na startu budou i olympijští vítězové z Pekingu - kajakář Alexander Grimm z Německa a Slováci Elena Kaliská, bratři Hochschornerové a Michal Martikán.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!