21. února 2018 15:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vojenská policie stíhá parašutistu za zářijovou nehodu na Letné. Byla při ní zraněna žena a dítě

Při závěrečném seskoku osmi parašutistů na Dnech armády na pražské Letné 23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při závěrečném seskoku osmi parašutistů na Dnech armády na pražské Letné 23.... | foto: Česká pozice

PRAHA  Vojenská policie zahájila trestní stíhání vojenského parašutisty, který loni v září při seskoku v Praze dopadl mezi diváky. Ve středu to sdělila mluvčí Vojenské policie Lenka Haberová. Důvody k trestnímu stíhání dalších lidí podle ní zjištěny nebyly. Při seskoku byla zraněna žena a dítě.

„Na základě vyhodnocení znaleckých posudků v oblasti zdravotnictví a letectví a dalších zjištěných skutečností zahájila Vojenská policie trestní stíhání pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti proti vojákovi v činné službě, který při přistávacím manévru na pražské Letné při Dni s armádou dne 23. září loňského roku dopadl do skupiny osob,“ uvedla Haberová.

Při závěrečném seskoku osmi parašutistů na Dnu armády na pražské Letné se jeden z nich netrefil do určeného prostoru a dopadl mezi diváky. Zraněni byli tři lidé, vedle parašutisty ještě jedna z divaček a dítě.

ČTK