24. listopadu 2017 17:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vojenský policista zlomil nos náměstkovi Stropnického. Oba skončili v nemocnici

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 14Diskuse
Pavel Beran. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Beran. | foto: Web Ministerstva Obrany

PRAHA/ŠPINDLERŮV MLÝN Náměstek ministra obrany Martina Stropnického Pavel Beran měl v pátek fyzický střet s vojenským policistou na výjezdním zasedání svého resortu ve Špindlerově mlýně. Během boje policista náměstkovi zlomil nos, sám ale skončil s otřesem mozku a několika menšími zraněními. Jejich bitku ukončila přivolaná policejní hlídka, která od sebe oba muže musela odtrhávat.

Náměstek po ní skončil ve vrchlabské nemocnici s tříštivou zloemninou nosu. Druhý muž, který slouží u vojenské policie, skončil o několik oddělení dál s otřesem mozku. Oba bojovníci byli podle zdrojů serveru Aktuálně.cz z ministerstva obrany, který na incident upozornil, silně opilí.

„Po zjištění totožnosti obou účastníků jsme to dle věcné příslušnosti předali Vojenské policii,“ uvedl pro server mluvčí královéhradecké policie Jan Čížkovský. Podle něj byl vojenský četař v době střetu v civilu.

Kdo z bojovníků zaútočil první, se ale zatím neví. Někteří z přihlížejících tvrdí, že náměstek Beran. Podle Beranových slov ale první ránu dostal on, když vyšel před restauraci. Tehdy ho prý někdo přepadl ze zálohy a dal mu pěstí do nosu. „Jestli vám někdo tvrdí, že jsem někoho napadl, tak to není pravda. Ta rána bude mít bohužel trvalé následky,“ podotkl pro Aktuálně.cz.

Beran se s četařem střetl v resortním hotelu ve Špindlerově mlýně po výjezdním zasedání ekonomické sekce ministersva. Střet mezi oběma muži nastal až po ukončení jednání.

Poprali se o ženu?

Důvod, proč na něj četař zaútočil, prý Beran nezná. Stejně tak se prý neznal s vojenským policistou. „Dozvěděl jsme se poté, že je to řadový člen Vojenské policie,“ dodal k incidentu. Podle zdrojů Aktuálně.cz z ministerstva obrany je ale důvod jasný. Dva muži se poprali kvůli jedné z Beranových podřízených, se kterou měl náměstek mít milostný poměr.

Vojenská policie celou věc odmítá komentovat. „Prověřujeme událost ve Špindlerově Mlýně, ke které došlo mimo pracovní dobu,“ uvedla pro server mluvčí Vojenské police Nikola Hájková.

Účast ve rvačcce můžer mít pro Berana dohru. Spadá totiž jako státní zaměstnanec pod služební zákon. Podle něj by se měl dobře chovat i v době mimo službu. Pokud se mimo ni řádně nechová, může s ním být zahájeno kárné řízení.

Lidovky.cz
  • 14Diskuse