Úterý 9. března 2021svátek má Františka 3 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Vojtěch nechce měnit protikuřácký zákon, jiní ministři jsou vstřícnější

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) ve středu při příchodu na jednání vlády odmítl zmírnění protikuřáckého zákona, kterým se kabinet v demisi bude zabývat. Podle něj by to odporovalo i mezinárodním závazkům Česka. Jiní členové vlády ale byli ke zmírnění zákona vstřícnější.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 15.3.2018 11:26

Je celkem logické, že vy jako obecní hlupáček souhlasíte s jiným obecním hlupáčkem, Sulc.

J. Novák 15.3.2018 11:25

No, hlavně, Paldus, že vy uznáváte příspěvky jiných, že? A vaše vyjadřování? Nu, ono není o čem: Každému hovadu se druzí jako hovado jeví, že, Paldus? Takže vy jen jiné soudíte podle sebe, hochu. Jen tak dál!

J. Novák 15.3.2018 2:16

Ale jděte, hochu! Takže, když si někdo pronajme kanceláře, tak je majitelem kanceláří? Když si někdo pronajme auto, tak je majitelem auta? To vaše "je zcela fuk, jestli tento prostor vlastní nebo jej má pronajatý" platí i pro ty kanceláře či pro to auto, Dresler? Milerád si nechám od vás vysvětlit vlastnické vztahy k těm kancelářím a k tomu auto, když mám podle vás tak přihlouplé argumenty. Tak hop, Dresler!

J. Novák 15.3.2018 2:09

To, co jste napsal, myslíte vážně? Pokud ano, tak vůbec nemáte ani ánunk o tom, jak funguje legislativní proces.

P. Sulc 14.3.2018 22:12

Souhlas

P. Sulc 14.3.2018 22:09

V demokratickych zemich dela zakony parlament, ne vlada, ta je dela jen v zemi ''pivnich skautu'', netecnych, lhostejnych a bazlivych lidi.

P. Sulc 14.3.2018 22:06

Cesko, to je neuveritelny Absurdistan. V demokratickych zemich delaji zakony parlamenty. V Cesku, je-li vlada proti, se parlament neodvazi vlastni akce, v CR je vlada vsechno, parlament je jen stempl, poslanci jsou poslusni zamestnanci sve strany. Pravo na vlastni rozhodovani je silne omezeno.., a lide si stale chvali, v jake ze bajecne demokracii ziji. A zvolili si i zavidenihodneho presidenta, nikde jinde takovy neni. Proste pokrok.

J. Novák 14.3.2018 18:37

Vy jste komik, Košťal! Ale třeba mi dáte odkaz, kde jste přišel na to, že nějaký zdravotní fanatik někoho přikoval k veslu či zavel do hladomorny. A pokud takový odkaz nemáte, tak si jen blbě plácáte játra.

R. Markvart 14.3.2018 15:31

[Dostálová] "Upozornila, že hluk způsobovaný kuřáky před restauracemi ruší noční klid."

Takže ta by zase pro změnu zavedla, pro klid v obci, aby každá hospoda mající hosty kuřáky byla povinně kuřácká, aby se kuřáci nehloučkovali před hospodou. Možná že by dokonce zakázala kouřit před hospodou více jak dvěma lidem současně....

R. Markvart 14.3.2018 15:28

"„(Protikuřácký) zákon platí devět měsíců. To je velmi krátká doba, abychom mohli nějak vyhodnotit jeho dopady, ať už pozitivní, nebo negativní. ..."

Tak to je docela zvláštní tvrzení. Například paní Králíková má naprosto jasno, ta už dávno hází čísly o "přínosu" zákona. Asi by si v tom měli nejprve udělat jasnou mezi sebou a pak pouštět něco do éteru.

R. Markvart 14.3.2018 15:25

"Ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO) je jako nekuřačka naopak se současným zněním zákona spokojená."

Takže tady už vůbec není podstatné, na co má občan z Ústavy nebo podstaty státu právo, ale směrodatným je to, co se líbí tomu nebo onomu ministrovi, či zákonodárci. Docela festovní úpadek svobod.

M. Košťál 14.3.2018 14:27

Jehovisti jsou slušný, když je nepustíš do bytu, odejdou. Ale zdravotní fanatici o slušnosti nemají tuchu. Oni vědí, co a jak má bejt, takže tě pro tvoje vlastní dobro třeba přikovaj k veslu nebo zavřou do hladomorny, však ty jim jednou ještě rád poděkuješ za to, že se starali. Je to svoloč posedlá představou vlastní vševědoucností. Jako komouši s tím jejich vědeckým světonázorem.

J. Dresler 14.3.2018 13:27

Tento svůj přihlouplý argument tu píšeš poněkolikáté.

"Majitel hospody" = podnikatel s patřičným oprávněním a kvalifikací, který podniká v prostoru k tomu vhodnému. Je zcela fuk, jestli tento prostor vlastní nebo jej má pronajatý.

Z. Paldus 14.3.2018 12:57

Nováku, vy jste marod od narození vaše hloupost hraničí s pitomostí. Pozná se to z vašeho vyjadřování a neuznalosti příspěvku druhých. Za socíku jste byl asi tím, komu nebylo radno odporovat. Takové hovado musí mít pravdu i kdyby se jednalo o lež.

J. Novák 14.3.2018 12:50

To jste si nejspíš popletl. To přeci dělají Jehovisti, né? S žádným vegetariánem, nekuřákem či abstinentem, jak je popisujete vy, jsem se nikdy nesetkal. Jo, ten popis sedí na Jehovisty, ale už ani ty jsem dlouho nepotkal. Možná se dali na veganství, nekuřáctví či abstinenci...

M. Košťál 14.3.2018 12:44

To byl jen příklad. Ale z vlastní zkušenosti vím, že tihle zapálení zdravovědníci bývají fanatici, kterým nestačí říct jednou, že strkají noc do věcí, který se jich netýkají. Vlítnou na tebe a začnou ti hustit do palice svoje rozumy a když je pošleš do herdele, ani si toho nevšimnou, protože maj pěnu u huby, jak se z nich to DOBRO - jediný a nejvyšší - valí proudem. Můj názor: mlátit motykou do držky, kdekoliv se takovej věrozvěst objeví!

J. Novák 14.3.2018 12:42

Pitomiův ministr "kultůry"? Já jsem si myslel, že Herman je lidovec...

J. Novák 14.3.2018 12:39

Jasně, Paldus. Kdo lže, ten krade. A může i zabít, že? Člověče, takhle hloupý jste se už narodil nebo jste prodělal nějakou vážnou chorobu, která se vám podepsala na mozku?

J. Novák 14.3.2018 12:36

Jen těžko bych mezi příspěvky nalezl větší chujovinu, Paldus.

J. Novák 14.3.2018 12:35

Aha! Takže, když Hitler byl vegetarián, nekuřák a abstinent, tak každý vegetarián, nekuřák a abstinent je panovačný a touží rozhodovat o životech jiných lidí, jo? Hele, Košťál, nepřijde vám, že to je dost černobíle viděné, muhehe?

M. Košťál 14.3.2018 12:25

především panovačnost! touha rozhodovat o životech jiných lidí! Hitler byl vegetarián, nekuřák, abstinent...

Z. Paldus 14.3.2018 12:23

Největší jejich neřestí je Novák.

J. Pospíšil 14.3.2018 12:23

Je to známkou nedostatečné zdravotnické, hygienické, pro zdravý životní styl prospěšné gramotnosti ve společnosti.Bohužel se to týká i poslanců. Není to Rada moudrých.

J. Novák 14.3.2018 12:21

Ovšem vy nejspíš nepřipustíte, že by ti kuřáci mohli být také tak trochu nesnášenliví vůči nekuřákům, že? Abstinenty a vegetariány vynechám, neboť o nic v článku není ani slovo. Jinak jaké přesně máte na mysli horší neřesti, které mají nekuřáci, abstinenti a vegetariáni?

M. Košťál 14.3.2018 12:15

to jsou blbosti!

1) pokud je tak velkej zájem o nekuřácký hospody, však oni si je nekuřáci zříděj. A kuřáci jim tam samozřejmě nepolezou.

2) majitel a nájemce mají hubu - domluví se, jestli hospoda má být kuřácká nebo ne. Když se nedomluví, nevznikne mezi nimi dohoda - ergo pumpička si majitel najde jinýho nájemce nebo si hospodu povede sám.

Potíž není v tom, že by kouření tolik škodilo - mnohem víc škoděj např.auta. Potíž je v nesnášenlivosti nekuřáků, abstinentů,vegetariánů a podobných svatoušků, kteří svoje vlastní - mnohem horší neřesti schovávají právě pod zástěrkou hrdinného vzdorování těm malým, neškodným slabostem, které jiným zpříjemňují život.

Z. Paldus 14.3.2018 12:08

Ono to zakazování kouření s tím socíkem možná zdánlivě nesouvisí. Jenže tím to začíná. Člověk přestává být přesvědčen o své svobodě. Dnes se zakáže kouření a co si kdo vymyslí zítra? Třeba nalévání alkoholických nápojů v restauraci a místo piva točit mléko. Se socialismem to má společné rysy.

J. Novák 14.3.2018 11:57

No, řekl bych, že ta připomínka socializmu s lidskou tváří je naprosto mimo mísu. Já tedy pamatuji dost, ale že by bolševik zakazoval kouření v hospodách? Jo, v době podávání obědů, to jo, ale jinak?

J. Novák 14.3.2018 11:54

Je vidět, že i páni ministři v tom mají pěkný hokej. Třeba taková Schillerová říká, že by měl mít možnost každý majitel hospody si rozhodnout, zda bude kuřácká či nekuřácká. Ovšem problém je v tom, že nejspíš jen malá část hospod je v majetku toho, kdo ji provozuje. Takže jak si to představují? Pokud je objekt, v němž je hospoda, v mém vlastnictví, ale pronajímám jej jako hospodu nějakému podnikateli, kdo bude rozhodovat o tom, zda bude kuřácká či nekuřácká? Já jako majitel nebo hospodský jako nájemce? A co když já jako majitel budu chtít, aby byla kuřácká a hospodský bude chtít, aby byla nekuřácká či naopak? Podle čeho se to bude řídit? A co objekty ve vlastnictví obcí? Jak se zachová vedení obce, když budou tlaky z obou stran, tedy ze stran kuřáků i nekuřáků, pokud tedy majitel bude rozhodovat, zda hospoda má být kuřácká či nekuřácká? Hele, páni ministři, není lepší to nechat tak, jak to je? On se Mareček Bendů nepo..re, když si zmatlá držku v nekuřácké hospodě.

Z. Paldus 14.3.2018 11:12

Demokracie, co to vlastně je? Zakazování a přikazování, vodění lidí za ručičku. Tohle sníš, tohle nesmíš a toto musíš? Myslím si, že je to totožné se socialismem s lidskou tváří. Člověk, demokrat, jen se dostane na post úředníka se mění na monarchu. To není demokracie, to je postkomunismus zahalený do lží o demokracii.

V. Valtr 14.3.2018 9:36

Nevěřil bych, že se v parlamentu najde větší blbec než Pitomiův ministr kultůry. Dostálová mě vyvedla z omylu. "Stiktní zákon, co vyvádí lidi z heren na chodníky..."


Vadí mi, když u nás Slováci nemluví česky, říká hlasová poradkyně

Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude pohoršovat. Je dost zralá a dost zaměstnaná...

Cestu do Egypta nedoporučuji. Covid tu prodělat nechcete, říká velvyslanec

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V turistických letoviscích jsou nemocnice pro pacienty s covidem-19. Je však třeba mít dobré pojištění v případě...

Zbláznili se oni, nebo my? Díky covidu objevujeme vlastní absurditu

Přišel jsem o firmu, žena spáchala sebevraždu, děti jsou v depresi, ale žiju! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde jsou ty zlaté časy, kdy jsme se uvnitř rodiny rozhádali jen kvůli politice. Zato hádky a spory kvůli rozdílným...