„Mluvil jsem s (asistentem kouče) Pepou Jandačem, který mi volal. Nedá se nic dělat, manželka je v devátém měsíci těhotenství, takže já tady musím zůstat s ní. Budu se muset starat i o naše další dvě děti, nemůžu je tady všechny nechat samotné,“ uvedl Prospal v rozhovoru pro deník Sport.
Manželka by podle jeho slov měla porodit v květnu.
Prospalovo jméno nefigurovalo mezi 54 hráči, které kouč Vladimír Růžička zařadil do pondělní nominace pro závěrečnou fázi přípravy na MS, ale chystal se jej kontaktovat, aby mohl dvojnásobného světového šampiona a účastníka olympijských her v Turíně do týmu zařadit. Českobudějovický odchovanec je dalším z řady hráčů, kteří se před MS omluvili.
Záporné stanovisko sdělili zástupcům reprezentace z různých důvodů například Pavel Kubina, Tomáš Kaberle, Lukáš Krajíček, Jaroslav Špaček, Filip Kuba, Martin Škoula, Petr Průcha nebo Martin Straka.
V současné době je domluven start čtyř hráčů z NHL ve Švýcarsku. „Máme příslib od Aleše Hemského a Aleše Kotalíka, Radka Martínka a Marka Židlického,“ řekl Jandač v Ingolstadtu, kde se český tým chystá na víkendové přípravné zápasy s Německem.
Zatímco útočníci Hemský a Kotalík s Edmontonem a bek Martínek s Islanders do play off s jistotou nepostoupí, Minnesota zadáka Židlického ještě má teoretickou naději, která ale mohla pohasnout v zápase v noci na dnešek.
Ve čtvrtek definitivně přišla o naději na boj o Stanleyův pohár Florida, odkud stavitelé národního týmu vyhlížejí především brankáře Tomáše Vokouna a v širší nominaci jsou i útočníci Rostislav Olesz s Michaelem Frolíkem.
Ty se vedení reprezentace pokusí kontaktovat. „V době, kdy Tomáš Vokoun čtyři zápasy za sebou nechytal, byl trošku nahlodaný, ale věřím, že se ta situace zlepšila,“ uvedl Jandač.


















