Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Režisér Olmer brání 'ředkvičku Fischera': Drž hubu, Tomáši Hanáku!

Česko

  15:50
PRAHA - V Česku pomalu vrcholí prezidentská předvolební kampaň. A to nejen v rovině politických prohlášení, kandidátských klipů a ústavních stížností. Minulý týden vyzval herec Tomáš Hanák expremiéra Jana Fischera, aby kvůli svému členství v komunistické straně nekandidoval. Na jeho vyjádření nyní reaguje herec a režisér Vít Olmer.

Olmer na svém blogu na serveru iDnes.cz vytýká Hanákovi, že má sám máslo na hlavě. Prezidentského kandidáta údajně "vypeskoval se zdviženým prstem". Olmer proto poukázal na Hanákův "nezvladatelný alkoholismus".

"Ostatně ses sám v nějakém rozhovoru přiznal ve smyslu, že byly doby, kdy jsi jezdíval opilý po chodnících v naprosto nepříčetném stavu. Byla jen náhoda, žes někoho nepřejel," píše Olmer.

Omlouvat se nebudu
Hanák se za své chování později omluvil, a proto i Olmer připomíná, že to samé udělal i Fischer. A to hned několikrát.

Nepřehlédněte

Olmer přiznává, že i on vstoupil do strany, narozdíl od Fischeraale však omluvu neplánuje. Po vstupu "bratrských vojsk" totiž podle něj člověk neměl příliš možností, jak uplatnit nadprůměrné schopnosti. "První byla stát vůbec opustit, což ale každý nemohl a ani z nejrůznějších důvodů nechtěl udělat, hodit diplom(y) do kamen a jít k lopatě, nebo vstoupit do strany," hájí svou a Fischerovu stranickou knížku.

"Po skoro desetiletém zákazu práce, k níž jsem byl kvalifikován absolutoriem dvou vysokých škol, a ve které jsem měl jisté výsledky, jsem najednou zjistil, že mi navždy ujíždí vlak zvaný hraný film, že buď budu jako macarát jeskynní do smrti sedět v dabingovém studiu a ozvučovat sovětské, východoněmecké a bulharské příšernosti, nebo vstoupím do komunistické strany, kterou miluju – slovy Švejka – asi jako pazdero v prdeli."

Zároveň Hanákovi připomněl, že i jemu dal roli třeba ve svém filmu Bony a klid. "Jan Fischer, pokud vím, byl ve vztahu ke KSČ stejně jako já tzv. ředkvička – to znamená, červený navrch, bílý uvnitř," napsal Olmer.

"Přál bych ti to, a nejvíc ze všeho, aby na tebe také někdo pořád nevytahoval tvoji minulost - potenciálního silničního zločince. Ale ty ses za to omluvil. Pan Fischer se také omluvil, a ne jednou. Tak raději místo sugestivních vystoupení na videu udělej za minulostí tlustou čáru, zvlášť, když máš sám máslo na hlavě," uzavřel Olmer.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....