Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prezidentské volby 2023

Vlastní pivo, mrkvový dort, koblihy. Ve štábech se na cateringu nešetřilo

Zástupci médií si mohou ve volebním štábu Andreje Babiše nabídnout pokrmy z teplého i studeného bufetu, několik druhů dezertů a čerstvé ovoce. (14. ledna 2023) foto: Ladislav Křivan, MAFRA

Teplý i studený bufet, obložené housky, zákusky, dorty, káva, čaj. Na novináře, kteří vyrazili do volebních štábů, aby zprostředkovali čtenářům aktuální dění, čekají bohaté hostiny. U Pavla Fischera si lze čekání na výsledky zpestřit i pitím speciálního piva uvařeného pivovarem v Chříči.
  14:39

Personál restaurace Columna v Centru pohybové medicíny Petra Koláře začal nosit občerstvení do prostoru pro novináře kolem půl druhé hodiny odpolední. Zástupci médií si ve volebním štábu Andreje Babiše mohou nabídnout pokrmy z teplého i studeného bufetu, několik druhů dezertů a čerstvé ovoce.

Ve volebním štábu Petra Pavla byli první novináři v sobotu už v osm hodin ráno, kdy se otevřely i volební místnosti. Nechybí bohatý raut, zákusky, ale i mrkvový dort. Generál dorazil kolem půl třetí po obědě se svými příznivci v pražském Motor burger café.

Přípravy v pražském Mánesu, volebním štábu Danuše Nerudové. (14. ledna 2023)

Prezidentské volby

Tým Danuše Nerudové oddělil catering od hlavní haly, v níž se kandidátka setkala s novináři. V přízemí je pohodlné sezení a několik barů. Volně dostupné jsou pro všechny obložené bagety několika druhů a také sladký bar s minizákusky, jablečným závinem nebo koblihami. Lidé si mohou nabídnout kávu, balený pomerančový džus, vodu s citronem, ale také čepované nápoje. Je připraven i sekt. Číšníci pravidelně prochází prostory a sbírají použité nádobí, další skupina doplňuje nabídku tak, aby nikde nebyly prázdné tácky.

V cateringu senátora Fischera je i jeho vlastní pivo, uvařené pivovarem v Chříči.

V coworkingovém centru Impact Hub, které si na sledování výsledků pronajal Marek Hilšer, je catering také bohatý. Podává se káva, zákusky, ale nechybí ani bohatý výběr ovoce.

Prezidentské volby 2023

Sledovat další díly na iDNES.tv

U ostatních kandidátů je situace s cateringem podobná. K jídlu si přítomní zástupci médií mohou nabídnout ze škály zákusků a využít teplých, či studených bufetů. Cateringové firmy nenechávají nic náhodě, a tak jsou stoly pravidelně doplňovány a špinavé nádobí mizí rychlostí blesku.

Autor:

Mohlo by vás zajímat