"> "> "> ">

Volební online

Sledujte živě

10:09
„Zemanův náklon k pravicovým skupinám a jeho vřelé vztahy s Ruskem a Čínou rozdělily veřejné mínění se značným podílem voličů upřednostňujících prozápadní kandidáty, včetně 68letého akademika Drahoše,“ píše o volbách například britský list The Guardian. Více zahraničních komentářů o českých volbách čtěte zde.
10:06
První kolo prezidentských voleb přitáhlo v sobotu k televizním obrazovkám statisíce lidí. Večerní zpravodajské pořady měly nejvyšší sledovanost v celém dni. Volební studio České televize na kanále ČT24 sledovalo odpoledne mezi 13:00 a 19:00 v průměru 817 000 diváků starších 15 let. Nejvíc lidí v sobotu sledovalo večerní Události, dohromady na kanálech ČT1 a ČT24 si je pustilo 1,29 milionu diváků. Televizní noviny na stanici Nova vidělo 1,14 lidí starších 15 let.
Lokál restaurace U prezidenta, kde má volební štáb Miloš Zeman. Návštěvníci sledují výsledky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Tomáš Blažek, MAFRA
09:58
V doplňovacích volbách do Senátu volil na Trutnovsku rekordní počet lidí, téměř 60 procent voličů. Důvodem byl nejspíše souběh hlasování s prvním kolem volby prezidenta, účast v prvním kole senátních voleb, které se na Trutnovsku konaly minulý týden, totiž nevybočovala z obvyklých hodnot.
09:49
Na první pohled výrazný náskok dvanácti procent prezidenta Miloše Zemana po prvním kole voleb může klamat. Do druhého kola totiž nevstupuje jako favorit. Co rozhodne druhé kolo voleb? Celou analýzu čtěte zde.
09:44
Ve volebním okrsku, pod který spadá trvalé bydliště Zemana v pražských Stodůlkách, dostal současný prezident 24,3 procenta hlasů, tedy o více než 14 procent méně než v celé ČR. Ve srovnání s pražskými procenty je ale tento zisk lehce nadprůměrný. Zeman v době svého prezidentství přebývá v Lumbeho vile na Pražském hradě nebo na zámku v Lánech. Drahošovi důvěřovalo v „Zemanově okrsku“ 32,4 procenta hlasujících a volební účast přesáhla 73 procent.
09:42
Jiří Drahoš by v Lysolajích, kde bydlí, vyhrál prezidentské volby již v prvním kole. Téměř ve všech místech trvalého bydliště uchazečů o Hrad byla také vysoce nadprůměrná volební účast.
Jiří Drahoš oslavuje po sečtení volebních hlasů ve svém štábu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Michal Šula, MAFRA
09:40
Drahoš ovládl centrum Brna a některé městské části, konkrétně Královo Pole, Žabovřesky, Ivanovice, Jehnice, Jundrov, Kníničky, Komín, Medlánky, Útěchov a Žebětín. Naopak Zeman bodoval v sídlištních čtvrtích jako Líšeň, Vinohrady, Kohoutovice a Bystrc. Drahoš ovšem našel výraznou podporu také v některých venkovských oblastech, zejména v blízkém okolí Brna, třeba v Babicích nad Svitavou, Bílovicích nad Svitavou, Telnici a Moutnicích. Drahoš vyhrál také ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku, což je největší vinařská obec v Česku, má dokonce status města. Naopak prakticky celé Znojemsko je zbarvené ve prospěch Zemana.
09:38
Ostrovy v moři připomínají volební okrsky, kde na jižní Moravě nezvítězil v prvním kole prezidentské volby Miloš Zeman. V Brně a blízkém okolí sice desítky čtvrtí a obcí ovládl Jiří Drahoš, jinde jsou však okrsky podporující Drahoše či Pavla Fischera výjimkou. Diplomat Fischer často uspěl tam, kde si dobré volební výsledky dlouhodobě připisují lidovci.
09:23
Vážení čtenáři. Vítáme vás, i dnes pro vás budeme on-line sledovat dění kolem prezidentské volby.
21:54
Vážení čtenáři, děkujeme vám za vaši pozornost. O dění týkající se prezidentské volby vás budeme informovat opět zítra. Přejeme vám dobrou noc.
21:43
Stoprocentní účast byla i v prvním kole nynějších prezidentských volbách opět v obci Čilá na Rokycansku. Nejmenší účast měli ve Vřesové na Sokolovsku. Činila 22,83 procenta.
21:28
Expert: Drahoš jde do druhého kola jako mírný favorit, může získat 55 procent hlasů. Více čtěte: ZDE.
Jiří Drahoš spolu s manželkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Michal Šula, MAFRA
21:23
Břeclavská tiskárna Moraviapress začala dnes večer tisknout volební lístky pro druhé kolo prezidentské volby, které se uskuteční za dva týdny.
21:05
Výsledek za bohnický okrsek uvádí, že počet hlasů o pět převyšuje počet odevzdaných obálek. Komise data předala ČSÚ s tím, že příčinu nelze dohledat.
21:04
Miloš Zeman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Dan Materna, MAFRA
21:03
Obsáhle se BBC dnešním českým volbám věnovala ve svém ruském vysílání. "Ještě nedávno se zdálo, že politická budoucnost českého prezidenta Miloše Zemana je zaručena a druhý mandát snadno získá. Ukázalo se ale, že Zeman může prohrát ve druhém kole s liberálem a eurooptimistou Jiřím Drahošem," uvedla BBC. Šance jsou zhruba vyrovnané, dodala.
20:52
Největší voličskou baštou prezidenta Miloše Zemana byla v letošním úvodním kole vybírání hlavy státu obec Chobot na Strakonicku. Získal tam 84 procent hlasů. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, který se Zemanem postoupil do volebního finále, nejlépe bodoval ve Staňkovicích na Litoměřicku. Hlasovaly pro něj tři čtvrtiny místních voličů.
20:46
V prvním kole prezidentských voleb v krkonošských horských střediscích výrazně bodoval Jiří Drahoš a současného prezidenta Miloše Zemana nechal často daleko za sebou. V lyžařských areálech byla také vysoká volební účast, někde i přes 90 procent. Hlasovaly tam totiž stovky lidí prostřednictvím voličských průkazů.
20:31
Předpovědi agentur pro průzkum veřejného mínění se v prvním kole prezidentské volby strefily, pokud jde o silné postavení Miloše Zemana a Jiřího Drahoše, kteří nakonec postupují do druhého kola. Průzkumy naopak podcenily voličskou přízeň pro diplomata Pavla Fischera a lékaře Marka Hilšera.
20:25
Prostory divadla La Fabrika se postupně vyprazdňují, v hlavním sále zbývá již jen několik desítek hostů a novinářů. Řada hostů také slaví v oddělené soukromé místnosti, kam novináři nemají přístup.


Najdete na Lidovky.cz