"> "> "> ">

Volební online

Sledujte živě

20:15
Drahoš poznamenal, že se během kampaně objevily pomluvy o jeho údajné spolupráci s komunistickou StB. Podotkl, že i když ji vyvrátil lustračním osvědčením, vyskytovaly se "na různých serverech" i nadále. "Je to poloprofesionálně až profesionálně udělaný materiál, očekávám, že se něco takového bude objevovat i dále," řekl. Poznamenal, že tyto zprávy nepocházely od sedmi protikandidátů, se kterými se utkával v debatách. Těch se neúčastnil Zeman.
20:14
13.ledna 2018 v 20:12, příspěvek archivován: 13.ledna 2018 v 20:14

Tohle se v politice často nevidí! Oceňuji férový přístup Pavla Fischera, Michala Horáčka, Marka Hilšera a M. Topolánka, kteří bez vytáček splnili to, co říkali před volbami a podpořili do 2. kola Jiřího Drahoše. Na vlně téhle sympatické změny politické kultury by to mohlo vyjít:)

20:04
Volby skončily. 100 % volebních okrsků bylo sečteno. Vítězem prvního kola je Miloš Zeman se 38,56 %, z druhého místa postupuje Jiří Drahoš, který obdržel 26,60 % hlasů. Volební účast byla 61,92 %.
Výsledek prvního kola prezidentských voleb. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Lidovky.cz
19:58
Zemanovou voličskou baštou byl Chobot na Strakonicku, kde dostal 84 procent hlasů. Drahoš bodoval ve Staňkovicích na Litoměřicku, získal 75 procent.
19:41
Online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve štábu Jiřího Drahoše je stále veselo, za piáno se například posadil poslanec TOP 09 Dominik Feri. Sám Drahoš je stále ve víru povolebních rozhovorů.
19:41
Podle slovenských médií první kolo českých prezidentských voleb, pokud jde o dva postupující finalisty, skončilo podle očekávání. V rozhodujícím hlasování přitom není bez šance Jiří Drahoš, který svede souboj s dosavadní hlavou státu Milošem Zemanem, uvádí slovenský tisk.
19:38
Online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Návštěvníci restaurace U prezidenta vyhlíželi výsledky voleb.
Návštěvníci restaurace U prezidenta vyhlíží volební výsledky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Tomáš Blažek, MAFRA
19:33
Výsledek Miloše Zemana "zaostal za očekáváním, (Jiří) Drahoš má šanci vyhrát", napsal dnes na svém webu polský list Gazeta Wyborcza o prvním kole prezidentských voleb v Česku.
19:32
Online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V prvním kole prezidentských voleb uspěl vítěz Miloš Zeman i v místech, odkud pocházejí jeho příznivci a také odpůrci. Současný prezident uspěl například v Bechyni na Táborsku, kde má trvalé bydliště bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek i v Nové Bystřici na Jindřichohradecku, s níž je spjatý bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola z ČSSD.
19:29
13.ledna 2018 v 18:51, příspěvek archivován: 13.ledna 2018 v 19:29

Hodně síly do dalšího boje, pane profesore! Rád jsem Vám to přišel říct i osobně. https://t.co/vY7vr2ewzt

19:21
Jiřího Drahoše přijeli do volebního štábu podpořit dosavadní soupeři Marek Hilšer a Michal Horáček. Nabídli mu pomoc při volební kampani proti Miloši Zemanovi. Drahoš jim za podporu poděkoval.
19:16
Relativně vysokou volební účast a vygenerování několika talentovaných kandidátů ocenil na prvním kole prezidentské volby generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl. Je rád, že pozice dosavadního prezidenta Miloše Zemana se ukázala být ne tak silná, jak by se zdálo. To podle něj umožní v druhém kole vyrovnanější souboj s možností prezentovat nějaký pozitivní program.
18:59
13.ledna 2018 v 18:39, příspěvek archivován: 13.ledna 2018 v 18:57

Gratuluji obema prezidentskym kandidatum do druheho kola. Je skvele, ze mnoho obcanu prislo k volbam.

18:56
Výsledek doplňovacích voleb na Trutnovsku a v několika obcích sousedního Náchodska lze chápat jako reakci na obraty Jiřího Hlavatého, kvůli němuž se volby konaly. Mohl to být ale i důsledek nesouhlasu s politikou šéfa ANO Andreje Babiše, míní politologové Ladislav Mrklas a Jiří Štefek.
18:49
Online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
13.ledna 2018 v 18:46, příspěvek archivován: 13.ledna 2018 v 18:49

Tahle kampaň byla férová, gentlemenská. Symbolické srdce jsem předal panu Drahošovi. Snad ho na hrad donese on. Díky všem! https://t.co/erjXlPKnjJ

18:46
Více než šedesátiprocentní podporu získal Miloš Zeman v 1. kole voleb ve Vápenné na Jesenicku, kterou navštívil během prezidentské návštěvy Olomouckého kraje v listopadu loňského roku.
18:47
13.ledna 2018 v 18:45, příspěvek archivován: 13.ledna 2018 v 18:47

https://t.co/c9CCszzx4a

18:44
Online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Více než šedesátiprocentní podporu získal Miloš Zeman v 1. kole voleb ve Vápenné na Jesenicku, kterou navštívil během prezidentské návštěvy Olomouckého kraje v listopadu loňského roku. Zemanovi v malé obci tehdy aplaudoval při setkání s obyvateli celý sál, jeho návštěvu v severním cípu regionu mu nyní lidé oplatili podporou 61,62 procenta hlasy. Jesenicko, kde svou návštěvu během pobytu v kraji ukončil, je také zároveň jedním ze šesti okresů v zemi, kde Zemanova podpora přesáhla nadpoloviční počet hlasů.
18:45
Online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Zeman během své poslední návštěvy v Olomouckém kraji pobýval také v Mohelnici či v Zábřehu. V Mohelnici jej v 1. kole volilo 46,46 procenta lidí, v Zábřehu to bylo naopak o něco méně než krajský průměr, a to 43,69 procenta. Nadprůměrný počet hlasů dostal také v Lipníku nad Bečvou, kde jeho listopadovou návštěvu provázel incident. Policie tam během prezidentova mítinku zasahovala a odvedla na služebnu zvukaře, který pouštěl píseň Modlitba pro Martu. V Lipníku také žije bývalý disident Tomáš Hradílek, který Zemana veřejně vyzval, aby nekandidoval, Hradílek kvůli tomu držel 17 dnů hladovku. Zemana v Lipníku volilo 47,39 procenta lidí.
18:42
Online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Drahoš se s Horáčkem v jeho volebním štábu vřele přivítali.
Horáček se s Drahošem vřele přivítali. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Michal Šula, MAFRA


Najdete na Lidovky.cz