"> "> "> ">

Volební online

Sledujte živě

17:49
Babiš vzkázal Zemanovi, že by se měl distancovat od svých nejbližších spolupracovníků, kteří mu dle něho nedělají dobrou reklamu. Nikoho konkrétního nejmenoval, řekl, že je všichni znají.
17:48
Andrej Babiš pogratuloval Miloši Zemanovi a sdělil, že nemá důvod měnit svůj názor, podpoří ho tedy znovu. „Pokud chce uspět v druhém kole, měl by jasně deklarovat, že nechce naši zemi orientovat na Rusko ani na Čínu,“ uvedl premiér.
17:45
Pro Zemana podle porovnání výsledků prezidentských a sněmovních voleb asi hlasovali nejčastěji voliči SPD. Drahoš získal hlasy hlavně od voličů Pirátů
17:41
Online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
13.ledna 2018 v 17:30, příspěvek archivován: 13.ledna 2018 v 17:40

Zemanův štáb sídlí v centrále SPO. Těhle vzkazů na hlavním vchodu si tu asi nevšimli. #Prezident2018 https://t.co/43PQCgrfyK

17:40
Online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident a výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek chce přes neúspěch v prezidentských volbách do politiky. Krátce před sečtením všech volebních okrsků měl 1,2 procenta, což ho mezi devíti kandidáty postavilo na sedmé místo. Zda v druhém kole voleb podpoří současnou hlavu státu Miloše Zemana, nebo bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše, oznámí až den před druhým kolem voleb.
17:38
Online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost panovala i ve volebním týmu Marka Hilšera.
Radost ve volebním týmu Marka Hilšera. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Yan Renelt, MAFRA
17:38
13.ledna 2018 v 17:34, příspěvek archivován: 13.ledna 2018 v 17:38

Já to napíšu: Prezidentem se stane Jiří Drahoš. Ano, ve 2. kole je nižší účast, takže 2.000.000 voličů Miloše Zemana bude nutně znamenat víc než dnešních 38.8%. Ano, část voličů Topolánka, Horáčka, Hilšera, Fischera nepřijde. Ale přes 50% MZ nedá. Za 14 dnů se mi můžete smát :D

17:37
Všechny světové agentury v urgentních zprávách oznámily výsledky prvního kola českých prezidentských voleb. Označují volby za plebiscit o Zemanovi.
17:35
Online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ukrajinská aktivistka, která polonahá ve volební místnosti vyběhla před prezidenta Miloše Zemana, přijela do Česka jen na svou páteční akci při prezidentských volbách. Nechtěla útočit, řekla dnes její obhájkyně Lucie Hrdá. Podle policie se sedmadvacetiletá žena do volební místnosti v Praze Lužinách dostala na novinářský průkaz. Zůstává v cele předběžného zadržení a je podezřelá z trestného činu výtržnictví, hrozí jí až dva roky vězení.
17:33
Prezident Miloš Zeman v prvním kole prezidentských voleb opět uspěl u voličů v rodném Kolíně. Hlas mu tam odevzdalo 40,5 procenta lidí, na druhém místě skončil s 26,1 procenta Zemanův hlavní rival, akademik Jiří Drahoš.
17:28
Online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Hynek poděkoval s manželkou za hlasy.
Prezidentský kandidát Jiří Hynek děkuje svým voličům ve štábu v Jesenici u Prahy, kde sledoval výsledky prvního kola prezidentských voleb. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Tomáš Krist, MAFRA
17:28
V Korejské lidově demokratické republice volili čtyři čeští občané, po jednomu hlasu dostali Zeman s Vratislavem Kulhánkem, Drahoš získal dva hlasy. V Malajsii volilo 40 lidí, Zeman tam získal jeden hlas, 19 lidí volilo Drahoše. Ani jeden hlas nedostal Zeman v Brazílii, v Chile nebo v Etiopii. V Alžírsku volili dva lidé, jeden dal hlas Zemanovi, druhý Michalu Horáčkovi.
17:28
V Iráku volilo 50 českých voličů a s 13 hlasy tam zvítězil Miloš Zeman. V Indii zvítězil Jiří Drahoš před Pavlem Fischerem a Zeman byl až třetí, v Indonésii dostal Drahoš přes 50 procent a Zeman byl až pátý.
17:27
Ve Vatikánu hlasovalo všech 11 zapsaných voličů a volební účast tam byla stoprocentní. Zvítězil Drahoš se sedmi hlasy, Zemana nevolil nikdo.
17:27
V Izraeli skončil Zeman až na šestém místě, předběhl ho tam i Mirek Topolánek. Drahoš zvítězil i v Kanadě s 48,8 procenta hlasů, Zeman tam skončil čtvrtý ještě za Fischerem a Horáčkem, získal 12 procent hlasů.
17:26
"Ne o poklonkování cizím zájmům a ne o vyvolávání chaosu a diskontinuity za každou cenu. Řekli tím, že nechtějí masovou migraci a z ní plynoucí nebezpečí likvidace evropské a spolu s ní i české kultury, tradic a hodnot. Obávám se, že kandidát, který v prvním kole obsadil druhé místo, toto nebezpečí necítí a nebude mu umět čelit," uvedl Klaus. "Miloš Zeman vyhrál ve všech krajích Čech, Moravy a Slezska, kromě Prahy. Věřím, že venkov - nikoliv pražská kavárna - rozhodne i kolo druhé," reagoval Klaus na skutečnost, že Zeman zvítězil ve 13 krajích. Jeho soupeř pro druhé kolo Jiří Drahoš vyhrál v Praze a také mezi voliči hlasujícími v zahraničí.
17:26
Ve Spojených státech přišlo volit 567 Čechů. S 50 procenty zvítězil Jiří Drahoš, Zeman tam s 11,3 procenta skončil třetí za Pavlem Fischerem, kterému dalo hlas 15,7 procenta tamních voličů.
17:25
V Rusku volilo Drahoše 65 ze 159 Čechů, což představovalo zisk asi 40,9 procenta. Druhý Zeman dostal 40 hlasů, tedy přibližně čtvrtinu. Stejně jako podle celkových výsledků prvního kola prezidentské volby by Zeman a Drahoš postoupili i v Rusku do druhého volebního kola, které se uskuteční za dva týdny.
17:21
13.ledna 2018 v 17:18, příspěvek archivován: 13.ledna 2018 v 17:21

Gratuluji oběma postupujícím do druhého kola prezidentské volby. Naše doporuceni volby J. Drahose trvá dál. Dobry výsledek P. Fischera

17:19
Online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy "Já jsem spokojen, děkuji všem svým voličům. Já jsem neměl žádnou reklamu, vyskytoval jsem se jen v debatách. Dal jsem si takový cíl, že budu spokojen, když budu předposlední, a to zatím jsem," řekl Hannig.


Najdete na Lidovky.cz