Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Strany servírují burgery i koláč. Pivo za 65 korun, mátový čaj za 80

Česko

  16:38aktualizováno  16:49
Obložené housky, croissanty nebo koláče. I tentokrát si velké strany přichystaly pro novináře i politiky ve volebních štábech, ve kterých sledují sčítání hlasů, občerstvení. Zatímco někde je pro přítomné vše zdarma, jinde si musí lidé třeba za pití sami zaplatit.

Bohaté občerstvení je pro politiky i novináře připravené třeba ve štábu koalice SPOLU. „Nechybí řízky s bramborovým salátem, obložené mísy, croissanty a bagety,“ popsal redaktor MF DNES. Na tácech si pak přítomní mohou nabrat sýry či uzeniny.

Podobně tomu je i ve štábu největšího opozičního hnutí ANO. Tam strana hostům nabízí třeba miniburgery. „K jídlu si přítomní zástupci médií mohou nabídnout švestkový koláč s drobenkou, případně obložené housky se sýrem a šunkou. Jídlo číšníci také pravidelně doplňují na volně přístupné tácy,“ uvedla redaktorka iDNES.cz. Pití je ovšem zpozplatněné - zatímco lahvová Plzeň vyjde na 50 korun, mátový či zázvorový čaj stojí 80 korun.

Kromě toho mají podle ní novináři k dispozici i vlastní kávovar, a tím pádem neomezené množství kávy, či karafy s vodou. Za další nápoje si ale musí přítomní zaplatit. A chybí také koblihy, které jsou s hnutím spojené a které strana novinářům nabízela v uplynulých letech.

Za alkoholické nápoje či limonády si zástupci médií zaplatí i ve štábu Pirátů. Pivo zde stojí 65 korun. Jinak strana nabízí třeba slané koláče. „V několika patrech lodi jsou rozmístěná drobná občerstvení. Zatím jde hlavně o drobné sladkosti ke kávě,“ popsal kolem 16. hodiny redaktor MF DNES. Později však novináři dostali i další jídlo, například grilované kuře.

Naopak ve štábu hnutí STAN je pro novináře vše zdarma. „Občerstvení je rozdělené do dvou místností, které jsou se každá nacházejí v jiném patře. Ve spodním podlaží jsou k dispozici nápoje - voda, džus nebo káva. Je zde i víno a pivo, které si řada lidí již od odpoledne dopřává,“ popsala redaktorka iDNES.cz.

O patro výš je pak připravené jídlo, novináři si mohou nabídnout plněné slané croissanty nebo uzeniny s pečivem, ze sladkého občerstvení strana nabízí například cheesecake. Nechybí ani celozrnné chleby s rostlinnými pomazánkami.

Ve štábu hnutí SPD jsou pro přítomné připravené třeba obložené housky, koláče či nakrájené ovoce. Pozadu nezůstalo ani pražské uskupení Praha sobě, které si připravilo lízátka s vlastním názvem, ale také sendviče, „špízy“ s mozzarellou a rajčaty či muffiny.

Naopak třeba ČSSD tentokrát žádný štáb ani nemá - vše se pro novináře odehraje jen v online podobě přes videokonferenční program Zoom.

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat