Volejbalistky postoupily na ME

OPAVA České volejbalistky postoupily na mistrovství Evropy, které se příští rok koná v Polsku. O postupu z kvalifikačního turnaje v Opavě rozhodly už sobotní výhrou nad Moldavskem 3:0, včera všechno korunovaly stejným vítězstvím nad Albánií.

Svěřenkyním trenérky Táni Krempaské stačilo po páteční výhře 3:1 nad Slovinskem získat ve zbylých dvou zápasech jeden set, což se jim povedlo v utkání s Moldavskem už po 19 minutách hry. Čistý štít si neposkvrnily ani včera, ačkoli jim na rozdíl od albánských soupeřek už o nic nešlo. Albánky potřebovaly k druhému místu ve skupině uhrát dva sety, takhle skončilo druhé Slovinsko, jež bude o účast na ME bojovat v zářijové baráži.

„Jsem spokojená jak s postupem, tak s výhrami. Proti Albánii bylo vidět, že holky už nemají takovou motivaci, ale popraly se s tím,“ uvedla trenérka Krempaská.

České hráčky prošly kvalifikací impozantně, v šesti utkáních ztratily jen dva sety, které jim vzalo Slovinsko. „Důležitá a možná rozhodující byla výhra nad Slovinkami už v prvním turnaji v Mariboru, tím se družstvo dostalo do psychické pohody, pro holky mám jen slova chvály,“ dodala Krempaská.

„V posledních utkáních bylo těžké se motivovat, ale chtěly jsme vyhrát, a ne udělat ostudu,“ pravila opora týmu Aneta Havlíčková. čtk Výsledky - sobota: Česko-Moldavsko 3:0 (15, 11, 17), Slovinsko-Albánie 1:3, neděle: _Česko-Albánie 3:0 (14, 21, 24), SlovinskoMoldavsko 3:1.

Konečné pořadí skupiny B: 1. Česko 12, 2. Slovinsko 9, 3. Albánie 9, 4. Moldavsko 6.