Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš

jen za 89 Kč/měsíc

Voříšek: Ze Sparty už nejde strach

JABLONEC Česká liga nepamatuje, že by se fotbalisté Sparty museli vzdávat mistrovských ambicí tak brzy. Co jim ale zbývá? Po polovině sezony, kterou završili porážkou v Jablonci, nabrali dvanáctibodovou ztrátu na první Slavii. I obránce Petr Voříšek (29) tuší, že obří propast půjde těžko vymazat. „To se dá dost těžko komentovat,“ řekl po dalším neúspěchu týmu z Letné.

* Zanechává ve vás stupňující krize následky?

Tohle by se podepsalo na každém. Málokdo je v takové pozici, že na to nemyslí a nechává ho to v klidu spát. Je to naše práce, kterou bychom měli odvádět na sto procent.

* Proč vám to nejde? Je tým dostatečně psychicky silný?

Máme tu typy hráčů, kteří za to umí vzít. V tom bych neviděl problém. Jenže na nás padla deka, která by na Spartě ležet neměla.

* Dokážete najít moment, kdy trápení začalo?

Asi šlo o zápas v Liberci, který jsme prohráli 0:3. Byla to naše první porážka v lize. Trochu jsme se z ní položili.

* Všímáte si, že soupeři ztrácejí ke Spartě respekt?

To se musíte zeptat hráčů v jiných týmech. Určitě platí, že ze Sparty nejde strach jako dřív.

* Dokážete vysvětlit, proč vám nevyšlo utkání v Jablonci? Do sestavy se vrátili někteří zkušenější hráči, ani to ale nepomohlo...

To je rozhodnutí trenéra, na nic se vymlouvat nemůžeme. Nepředvedli jsme výkon hodný Sparty.

* Neberete prohru 0:1 nakonec jako milosrdný výsledek?

Je pravda, že v první půli měl Jablonec hodně šancí. Nějak jsme je přežili s jedním inkasovaným gólem. Ve druhé půli jsme nějaké příležitosti měli, ale remíza nám utekla.

* V zimní přestávce zažije Sparta zřejmě pořádné zemětřesení. Obáváte se ho v kabině?

Každý si chce místo ve Spartě udržet. V této situaci je těžké něco vymyslet. Každopádně tu nepanuje pohoda, která by měla být.