18. prosince 2017 11:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž podezřelý z páteční vraždy se zastřelil, na bývalou ženu vystřelil z auta šestkrát

Žena zemřela na místě, resuscitace byla neúspěšná. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žena zemřela na místě, resuscitace byla neúspěšná. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

JIHLAVA Vrahem 71leté ženy z Jihlavy byl zřejmě její bývalý manžel, uvedla policie. Důvodem byly podle vyšetřování spory v podnikání. Muž se po činu zastřelil. Policie případ dále prověřuje.

Vražda se stala v pátek 15. prosince kolem 14:00 na křižovatce ulic Slavíčkova a Sokolovská v Jihlavě. Podle policie žena na křižovatce zastavila se svým autem. Z druhého vozu, který zastavil vedle ní, začal řidič střílet. Ženu zasáhl čtyřmi ranami, vypálil jich minimálně šest. Pak z místa střelby ujel.

Podle serveru iDNES.cz někdo střílel z auta na protijedoucí vůz a řidičku...
Informace o odpolední střelbě policie zatím blíže neupřesnila.

Bývalý manžel byl podle Kubiše od začátku prověřován jako možný pachatel. Policie se ho snažila kontaktovat, pak po něm vyhlásila pátrání. Jeho auto bylo nalezeno v Pardubicích. V sobotu bylo na Chrudimsku nalezeno tělo pravděpodobného 64letého pachatele. Podle policie se zastřelil svou legálně drženou zbraní. Nešlo se o stejnou zbraň, kterou byla zastřelena žena.

Podle policie měla žena s bývalým partnerem dlouhodobé spory kvůli podnikání. Měli za sebou několik soudů.

Na Vysočině je to letos třetí vražda. V srpnu kriminalisté vyšetřovali vraždu pětačtyřicetiletého Ukrajince na ubytovně v Humpolci na Pelhřimovsku. Muže ubodal jeho jednapadesátiletý krajan. Koncem října se stala rodinná tragédie v Počátkách na Pelhřimovsku. Šestadvacetiletý muž tam ubodal své dva sedmnáctileté bratry a třetího, sedmadvacetiletého, zranil.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz