Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bez roušek a příliš mnoho lidí. Mynář či Vondráček při návštěvě Zemana porušili pravidla

Česko

  16:20
Šéf Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář odhalil video, na němž prezident Miloš Zeman podepisuje svolání Sněmovny. Dosud největším odhalením Zemanova stavu si ale zadělal na další problémy. Ze záběrů je patrné, že spolu s dalšími pracovníky Hradu a Sněmovny porušil nařízení vlády, což redakci potvrdila i mluvčí Ústřední vojenské nemocnice Jitka Zinke.

Epidemie koronaviru nabírá opět na síle, rostou počty nakažených i hospitalizovaných v nemocnicích, ale pro pracovníky Hradu a Sněmovny očividně platí jiná pravidla. Vratislav Mynář vypustil do světa video, z nějž je sice patrné, že prezident Miloš Zeman podepsal svolání Sněmovny, zato ale došlo k porušení vládních nařízení.

Bez respirátorů či dvoumetrových rozestupů. Tak vypadala hradní vizita u Zemana v podání Mynáře a předsedy Sněmovny Radka Vondráčka. Jak iDNES.cz potvrdila mluvčí Ústřední vojenské nemocnice Jitka Zinke, porušila návštěva vládní protiepidemická nařízení.  

„Řeknu k tomu tolik. ÚVN na svých webových stránkách a úplně při všech vchodech na lůžková oddělení, ale třeba i na LCD obrazovkách v areálu upozorňuje na hygienicko-epidemická pravidla,“ vzkázala Zinke redakci.

Dále řekla, že návštěvy musí mít minimálně respirátor třídy FFP2, zato pláště nejsou podmínkou. Problémovým se ale na videu jevily rozestupy, které, jak mluvčí podotkla, určitě nebyly dvoumetrové, jak by správně měly být.

Ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová ČTK sdělila, že v případě zjištění porušení pravidel hrozí účastníkům schůzky pokuta. „Jednotlivcům hrozí pokuta až 10 tisíc korun,“ řekla Jágrová.

Na dotaz MF DNES pak vzápětí však dodala, že v případě ÚVN je záležitost v gesci vrchního vojenského hygienika. Případu se už ujala hlavní hygienička ministerstva obrany.

Mynář zveřejnil video. Zeman podepsal svolání Sněmovny bez data

Jeden z proviněných Vondráček se již mezitím začal pro Seznam Zprávy obhajovat, že byl k sundání respirátoru tak trochu donucen. „Pan prezident mi v respirátoru špatně rozuměl, když jsem na nej mluvil. Hůř slyší. Tak jsem si respirátor po dohodě odložil,“ vysvětlil s tím, že jej jinak po celou dobu v nemocnici měl nasazený.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Pronájem bytu 2+kk v Liberci, ul. Tanvaldská
Pronájem bytu 2+kk v Liberci, ul. Tanvaldská

Tanvaldská, Liberec - Liberec XXX-Vratislavice nad Nisou
10 490 Kč/měsíc

Mohlo by vás zajímat