12. července 2019 10:30, aktualizováno  14:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vražda v rychnovské restauraci. Muž střelil svou ženu do hlavy, šlo zřejmě o novináře

Střelba v restauraci U Zvonu v Rychnově nad Kněžnou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Střelba v restauraci U Zvonu v Rychnově nad Kněžnou. | foto: Facebook Žijeme Rychnovem

PRAHA / RYCHNOV NAD KNĚŽNOU V tragédii vyústily dlouhodobé neshody manželského páru z Rychnova nad Kněžnou. Devětačtyřicetiletý muž ve čtvrtek večer během návštěvy místní restaurace střelil zbraní svou o dva roky mladší partnerku do hlavy. Žena po převozu do nemocnice zemřela. Útočníka policie podezřívá z vraždy.

K tragické události došlo kolem osmé hodiny večerní v restauraci U Zvonu, která se nachází na místním náměstí. Stát se tak mělo podle očitých svědků po hádce v zadním odlehlém prostoru baru, kde dvojice byla sama, poté, co mu žena oznámila, že se chce rozvádět. V ostatních prostorách bylo dle policie dalších 13 osob, které okamžitě restauraci opustily.

„Když jsem byl u baru, padla rána. Slyšel jsem zvuk, jako když něco spadne. Všichni jsme se tam seběhli, viděli převrácený stůl, paní ležela na zemi a chroptěla. Že má prostřelenou hlavu, jsme se dozvěděli až od policistů. Pistoli jsem neviděl,“ popsal MF Dnes číšník podniku, v níž se incident odehrál.

Střelcem měl být dle informací médií bývalý dlouholetý regionální novinář. Se ženou měl údajně tři děti. „Motivem mužova činu byly s největší pravděpodobností předchozí dlouhodobé manželské neshody,“ uvedla mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

„Zabil jsem svou ženu“

Sociální sítě střelce během pátečního dne zaplnilo množství negativních a nenávistných komentářů. „Stál jsem proti tobě, když jsi řekl: Zabil jsem svou ženu, zavolejte policii. To si budu pamatovat napořád,“ napsal na facebookový profil muže číšník restaurace.

„Byl to normální kluk. Nikdy s ním nebyl problém, pořád to nedokážu vstřebat. Znal jsem ho dlouho a tohle bych do něho neřekl,“sdělil MF Dnes jeden z pachatelův známých.

Útočník svou o dva roky mladší ženu zastřelil legálně drženou krátkou střelnou zbraní. Ještě během dne by měl být obviněn z vraždy, zároveň policie předá státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby. Podle mluvčí Ježkové se v době příjezdu první hlídky nacházel na místě činu a při zadržení nekladl žádný odpor.

Rodinná rozepře byla tento týden důvodem střelby také v Kostelci nad Labem. Ve středu večer tam šestapadesátiletý muž postřelil dvaaosmdesátiletou ženu z legálně držené zbraně. Muž je v policejní cele, policie jej podezírá z pokusu o vraždu.

rsaRobert Sattler, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?